O galerii

Galerie Josefa Jambora

GJJ JE REGIONÁLNÍ GALERIE, KTERÁ PREZENTUJE SOUČASNÉ UMĚNÍ A TVORBU MALÍŘE JOSEFA JAMBORA.

GJJ NEMÁ STÁLOU EXPOZICI SBÍRKY. VÝTVARNÁ DÍLA ZE SBÍRKY JSOU PREZENTOVÁNA V RÁMCI VLASTNÍHO VÝSTAVNÍHO PROGRAMU NEBO PROSTŘEDNICTVÍM VÝSTAV JINÝCH GALERIÍ, KAM SVÁ SBÍRKOVÁ DÍLA ZAPŮJČUJE.

 

Galerie se nachází v domě, ve kterém mezi lety 1931–1964 žil a tvořil akademický malíř Josef Jambor (1887–1964). Roku 1966 byl veřejnosti zpřístupněn Ateliér Josefa Jambora, který prezentoval umělecká díla a předměty darované Josefem Jamborem městu. Dům byl rekonstruován v roce 1995 a roku 1996 byla otevřena Galerie Josefa Jambora se stálou expozicí jeho díla a prostorem pro výstavní činnost, kterou zde provozoval  KPVU (1996 - 2008) a společnost Art Periscope (2009 - 2011). Od roku 2012 byla výstavní činnost v galerii zaštítěna Městským kulturním střediskem Tišnov. V roce 2017 proběhla rekonstrukce Jamborova domu v moderní výstavní prostor, který poskytuje výstavám současného vizuálního umění a koncepčním výstavám děl Josefa Jambora.

Galerie klade důraz na prezentaci autorů mladé a střední generace zabývajících se fenoménem krajiny, skutečnosti a jejích proměn. Zároveň sleduje a reaguje na potřeby rozvíjení místní komunity. 

Kromě pravidelných výstav uskutečňujeme řadu doprovodných programů pro všechny věkové kategorie, spolupracujeme s jinými tišnovskými kulturními institucemi a spolky a úspěšné jsou naše edukační programy pro školy.

OD ROKU 2018 REALIZUJE GJJ INSTALACE SOCHAŘSKÝCH DĚL A UMĚLECKÉ INTERVENCE VE VEŘEJNÉM PROSTORU MĚSTA.

Na chodu galerie a její dramaturgii se od roku 2012 podíleli nebo podílí:

Veronika Jičínská, Marta Fišerová Cwiklinski, Anita Topínková, Marta Sylvestrová, Radka Kaclerová