Filmový klub

TADY VARY v Tišnově

Tady Vary 2023/24 jsou nový koncept filmové sezóny s předplatným. Z 56 zapojených kin si vyberete své nejbližší nebo nejoblíbenější, takže tišnovské Kino Svratka. Pořídíte si předplatné a v kalendáři vyznačíte 10 večerů mezi říjnem 2023 a červnem 2024.

Jednou měsíčně se projděte po červeném koberci a užijte si předpremiéru skvělého filmu. Pokud máte zájem o všech 10 filmů festivalu Tady Vary, je zvýhodněné abonmá určeno právě Vám.
Pokud zakoupíte abonmá online, stavte se před prvním filmem u nás na pokladně Kině Svratka, kde Vám vydáme zvýhodněné vstupenky na všech 10 filmů.
Program sezóny 2023/24

Filmák v červnu a červenci 2016

Horké počasí nepřeje vážným filmům. Všichni se ráději zasmějeme u komedie nebo "vyplázneme" na koupáku, než sledovat filmový hlavolam či snímek k zamyšlení. Oslnění sluncem prostě mozkovým závitům na otáčkách nepřidá. V červnu tak  po květnové "depce" Mlčení jehňátek budete moci vidět totálně absurdní komedii Realita. Že opravdu je na co se těšit, včetně soutěže, se dočtete a uvidíte ve videu například zde http://www.aerofilms.cz/novinky/273-Soutez-s-filmem-REALITA/
 
Filmový klub v červenci a srpnu pak uvedeme výjimečně a pro osvěžení v letním kině.
První  z nich se uskuteční v rámci cyklu NASLEPO, již 1. července ve 21.40

Filmový klub v únoru a březnu 2016

Po únorovém Mrzoutovi a Sedmi statečných chystáme pro zájem diváků do březnového programu Zbrusu Nový zákon. Druhým březnovým klubovým kouskem bude Saulův syn. 
Pro zájem diváků budeme také opakovat na začátku března dokument Zkáza krásou.
Na konci března pak chystáme z dokumentů také nové "trabanty": Trabantem až na konec světa.
pozn. - oba výše zmíněné dokumenty nebudou v rámci cyklu filmového klubu (tedy bez úvodu a bez slevy FK)

Prosinec 2015

Paolo Sorentino

V prosinci ve filmovém klubu uvidíte chválený film Itala Paola Sorenitna (Velká nádhera), v hlavních rolích s Harvey Keitelem a Michaelem Cainem, o dvou stárnoucích mužích vzpomínajících na svá mladá léta v luxusních svýcarských lázních.  Ohlasy slibují vizuální hostinu.  A název? Mládí.  9.12. v 19.30   (stopáž 118 min., cena pro klubaře 80,-).

Podzim 2015

říjen a listopad

2.10. Aktuálně:  film Nikdy nejsme sami byl distributorem přeložen do příštího roku.  V klubu tak uvidíte drama Macbeth.

Filmový kvíz I

Víte, kam se odstěhoval Hliník, jak se křestním jmenoval Fellini nebo co je to prolínačka? Vytvořte tým a přijďte si zasoutěžit! Podrobnosti a přihlašování na FB kina Svratka nebo na kino@kulturatisnov.cz. Pivo, limo a malé občerstvení.
Děkujeme sponzorům (viz plakátek)!

Podzim 2014

Od srpna do prosince kvalitní filmová strava - pdfko k tisku!

Hlasování

Na webu kina (v boční části - Anketa) můžete hlasovat, co byste rádi viděli v srpnu - polskou Idu, apokalyptického Roberta Pattinsona nebo časosběrné Chlapectví? Jsou tam pro orientaci i odkazy na csfd.
AKtualizace - vyhrálo všemi opěvované Chlapectví - uvidíte 28.8.!

2001 : Vesmírná odysea

22. 4. sci-fi filmový klub s legendou

Vše krásně a přehledně o filmu Stanleyho Kubricka podle knihy A.C. Clarka naleznete na tomto webu    http://www.projekt100.cz/2001-vesmirna-odysea.html#!header    Nenechte si ujít filosofickou sci-fi operu, která Vás přenese do hlubin vesmíru, vědomí a vlastního nitra.

Výsledek hlasování o autorský český film

Klauni

"Chci vidět film o klaunech a mít rozkoš jako nikdy", napsal vzkaz jeden z návštěvníků kina do hlasovací krabice před pokladnou. Bohužel jen jeden ze tří filmů mohl vyhrát - a stali se jím po součtu vašich jukebox-hlasů KLAUNI , v květnu se tedy na ně můžete těšit!
 

Projekt 100

2014

V roce 2014 se ve "filmáči" nakonec budeme muset obejít bez Sedmi statečných, Asociace českých filmových klubů pro Vás ale zajistila jiné, možná ještě zajímavější tituly:  pokud se Vám líbila Baraka nebo Samsara, pak nevynecháte KOYANNISQATSI http://www.csfd.cz/film/37440-koyaanisqatsi/.
Příznivce sci-fi, filosofie, S. Kubricka a filmů které patří na velké plátno, zase potěší legendární 2001: VESMÍRNÁ ODYSEA http://www.csfd.cz/film/5393-2001-vesmirna-odysea/
Československou kinematografii zastoupí tentokrát Menzelovy oscarové OSTŘE SLEDOVANÉ VLAKY  http://www.csfd.cz/film/6664-ostre-sledovane-vlaky/
A to nejlepší nakonec : PULP FICTION Quentina Tarantina. Že by se tentokrát místo Bílého lebowskiho medvěda podával ve foyer kina Le Big Mac? http://www.youtube.com/watch?v=6Pkq_eBHXJ4

Prosincový "filmák"

La Grande Bellezza v Tišnově

K prodeji již jsou za 60Kč permanentky Filmového klubu na příští rok (představení FK se budou konat 1-2x za měsíc, sleva na ně bude průměrně 15Kč).
V prosinci máme pro Vás přichystány dvě lahůdky. Jednak  10.12. italskou fresku Velká nádhera, která v hodnocení kritiků obvykle nejde pod 90%   (např. Eva Zaoralová pěje chválu zde  http://kultura.idnes.cz/recenze-velka-nadhera-0tm-/filmvideo.aspx?c=A131...)
Poslední adventní neděli Vás pak čeká klasika - Pasoliniho uhrančivá (a přitom Bibli věrná) vize evangelia Ježíše Krista: Evangelium sv. Matouše, kvalitní článek např. zde http://www.odaha.com/tomas-odaha/recenze/film/pier-paolo-pasolini-evange....
 
Kromě Filmového klubu Vás v programu možná zaujmou tři další tituly.  Jednak Oldboy, neboť ho natočil klasik aforamerického nezávislého filmu Spike Lee. To jméno slibuje, že nepůjde jen o další řemeslně odvedený hollywoodský thriller. Kdo zazlívá Ridley Scottovi, že na stará kolena rezignuje na kloudné sdělení svých děl, možná si na něj spraví názor při sledování Konzultanta. A do třetice určitě bude stát za vidění působivý Kapitán Phillips, ve kterém režisér Paul Greengrass se svým až dokumentárně autentickým stylem připomíná, že pevná morálka jednotlivce není mrtvý termín. Přesvědčí nás o tom Tom Hanks v hlavní roli kapitána (?).

Filmový klub

Mimo hlavní proud

Pro fanoušky filmového umění, dokumentů a experimentů má Svratka připraven na zimu bohatý program. Od listopadu do března to bude zejména cyklus nestárnoucích filmů Nebýt dnešní (podrobnosti v sekci Cykly a festivaly). Vedle toho budeme vybírat zajímavé současné klubfilmy.  Velkou událostí  roku 2014 bude Trierova Nymfomanka.
Ale nemusíme chodit tak daleko: V listopadu uvádíme vedle Woodyho Allena (Zahraj to znovu Same) také nový Tanec mezi střepinami, hudebně-taneční oslavu slovenského folkloru. A pokud by to snad bylo málo, vězte, že nás čekají kvalitní filmy i mimo rámec FK:  v listopadu např. ZmizeníRivalové, z české produkce snad Příběh kmotra: nechme se překvapit.
 

Dokufikce v Muzeu

alternativa žije

Pro Vás, kteří se rádi plavíte mimo hlavní proud:  Kino Svratka připravilo ve spolupráci s Muzeem města Tišnov projekci dokumentární fikce. Balkánský snímek Epizoda ze života sběrače železa natočil Denis Tanovič (Země nikoho) a zahraniční ohlasy a ocenění slibují, že se jedná o nevšední zážitek:
Nazif se pokouší udržet rodinu nad vodou sběrem železného šrotu. Jednoho dne však musí těhotnou manželku Senadu odvézt na kliniku. Protože si rodina neplatí zdravotní pojištění, má žena za operaci zaplatit 500 eur. Nemocniční personál nemá pro zoufalou situaci chudých Romů žádné pochopení... V dokumentaristicky laděném snímku, kritizujícím narušené morální horizonty v současné Bosně, svěřil režisér Danis Tanović hlavní role nehercům.
Před filmem nebude chybět krátký úvod. Muzejní kavárna bude otevřena, příjemná obsluha k Vašim službám.
Na viděnou v Muzeu 30.10. v 19 hodin a kovošrot s sebou!

Někdo to rád horké

Někdo to rád horké

léto s Marilyn

Červnový filmový klub přichází s nesmrtelnou klasikou v podobě vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959, v které excelují kromě nezapomenutelné Marilyn Monroe  další hvězdy Hollywoodu je jsou Jack Lemnon nebo Tony Curtis. Nepropásněte tuto jedinečnou a časově omezenou možnost vidět slavnou komedii na plátnech kin.

 • Někdo to rád horké (Some Like It Hot) - 1959, 120 min., režie: Billy Wilder, Hrají: Marilyn Monroe, Tony Curtis, Jack Lemmon, George Raft, Pat O'Brien, Joe E. Brown, Nehemiah Persoff, George E. Stone, Mike Mazurki, Grace Lee Whitney

Slavná kombinace hudební komedie, parodie na gangsterské filmy a bláznivé crazy komedie, se odehrává v roce 1929 a jejími hrdiny jsou Joe a Jerry, dva muzikanti, kteří se na útěku před bandou gangsterů převléknou za ženy a "ukryjí" se v dívčím orchestru Sladké Zuzi odjíždějícím na turné na Floridu. Seznámí se zpěvačkou Pusinkou Kovalczykovou, do níž se Joe zamiluje, ale sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefinu se zajímá mladičký hotelový poslíček Bellhop, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Felding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn, omylů a vtipných dialogů s břitkými narážkami, často řádně dvojsmyslnými.

 • Někdo to rád horké
  Někdo to rád horké

Tišnovský filmový klub

Big Lebowski

Big Lebowski (režie: Joel Coen, Ethan Coen) - 30.5. 2013 v 19:30 hod. - jeden z nejkultovnějších filmů současnosti se vrací na plátna kin.
Jeffrey Lebowski je králem flákačů celého amerického západního pobřeží. Život pro něj plyne pohodovým tempem „jeho dudečenstva“ a hlavní roli v něj hrají věrní kamarádi Walter a Donny, intenzivní vášeň pro bowling a popíjení koktejlu White Russian. Práce ani jakékoliv povinnosti v něm naopak nehrají roli téměř žádnou. Županový status quo se však jednoho dne drasticky změní: do bytu se mu vloupají dva mafiáni, omočí mu hlavu v záchodě a navíc mu pomočí jeho oblíbený tepich. Moč pomalu prosakující do běhounu vzbudí v Lebowském nepoznanou aktivitu a náš hrdina se dostává do soukolí událostí, na jejichž konci už nebude nic jako dříve…Nobody fucks with Jesus!

 • Big Lebowski - trailer
  Big Lebowski - trailer

Tišnovský filmový klub

duben 2013

Dubnový filmový klub v kině Svratka:

 • Mistr (režie Paul Thomas Anderson) - vynikající herecké obsazení (Philip Seymour Hoffman, Joaquin Phoenix...), režie P.T Andersona (Až na krev...), tři herecké oscarové nominace s recenzemi začínajími:"...Je to totiž depresivní, skoro až fyzicky nepříjemný filmový zážitek, který rozhodně není pro každého. Místo tradičního narativního oblouku se soustředí hlavně na psychologický souboj dvou exaltovaných mužských postav". Povinnost promilovníky řemeslně precizních a dokonalých filmových zážitků, v kině Svratka ve čtvrtek 4.4 v 19:30 (http://www.mekstisnov.cz/kino-svratka/archiv-filmu/mistr)
 • Krátký film o lásce (režie Krzysztof Kieslowski)  - první ze série filmů (cyklus 3 x Kieslowski), který se věnuje polskému režiséru Krzysztofu Kieslowskému. Následovat bude Krátký film o zabíjení a Dvojí život Veroniky. V kině Svratka ve čtvrtek 11. dubna v 19:30. (http://www.mekstisnov.cz/kino-svratka/archiv-filmu/kratky-film-o-lasce)
 • Markéza Lazarová (režie František Vláčil) - v rámci volného cyklu který mapuje českolovenský film a zejména pak československou novou vlnu uvádíme klenot nejvyšší - nadčasové dílo a jeden z nejvýzamnějších filmů uplynulého století dle filmových znalců a historiků. Film byl před dvěma lety restaurován a přenesen z klasického filmového pásu do digitální podoby. Co zrestaurování ubralo na autenticitě, to přidala na čistém obrazu bez šumů a ruchů a hlavně na dokonalém filmovém zážitku. V kině Svratka 25.4. 2013 v 19:30. (http://www.mekstisnov.cz/kino-svratka/archiv-filmu/marketa-lazarova)

Není-li na plakátech stanoveno jinak, tak běžným promítacím dnem filmového klubu je čtvrtek o půl osmé večer. Vstupné je rozděleno na členy a ne-členy filmového klubu. Klubisté mají běžně 15-20 Kč slevu na představení, zatímto běžní smrtelníci platí cenu kolem 80-90 Kč za film.

 • Mistr
  Mistr
 • Markéta Lazarová
  Markéta Lazarová

Tišnovský filmový klub

únor 2013

S únorovým rozjezdem kina Svratka startuje i Filmový klub Tišnov. Nejdříve v čem vlastně filmový klub spočívá, jak se stát členem a proč se vyplatí být členem tišnovsného filmového klubu?
Členem se může stát každý, kdo si v pokladně kina zakoupí průkazku filmového klubu v ceně 60 Kč, jejíž platnost je 1 rok a která opravňuje jednak ke slevě 15-20 Kč na představení Filmového klubu Tišnov, ale i na filmová představení v kterémkoliv Filmovém klubu v ČR. Kromě toho průkazka přináší plno zajímavých slev na akcích Asociace českých filmových klubů (více zde: http://www.acfk.cz/vyhody-clenstvi.htm) jako je například Letní filmová škola v Uherském hradišti.
 
Základní myšlenkou filmového klubu je možnost zhlédnout na plátně jak zajímavé novinky ze současné filmové tvorby, tak i kultovní díla nebo filmy náležící do zlatého fondu kinematografie. Uvítáme jakékoliv nápady, připomínky, podněty a hlavně tipy zajímavé na filmy kino@kulturatisnov.cz.
 
Na únor 2013 jsme připravili:

 • Láska (Amour) - čtvrtek 14. 2. 2013, 19:30 hodin, 90 Kč vstupné bez průkazky FK/ 70 Kč vstup s průkazkou FK. Projekce se koná v rámci speciálního Valentýnského filmového klubu, který spolupořádáme s distribuční společností Artcam, a který přináší kromě výjimečného filmového zážitku také soutěž o DVD společnosti Artcam a jako hlavní cenu večeři pro dvě osoby v místní restauraci. Více o filmu v archívu filmů: http://www.mekstisnov.cz/kino-svratka/archiv-filmu/laska
 • Hon (Jagten) - čtvrtek 21. 2. 2013, 19:30 hodin, 80 Kč vstupné bez průkazky FK/ 65 Kč vstup s průkazkou FK. Seversky temné a filmařsky precizní drama dánského režiséra Thomase Vinterberga, který natočil filmy jako Submarino, Můj miláček ráže 6,65 nebo Rodinná oslava. Kdo některý z těchto filmů již viděl, tak tuší, že může čekat výjimečký zážitek, po kterém se mu nebude chtít z kina...Více o filmu v archívu filmů: http://www.mekstisnov.cz/kino-svratka/archiv-filmu/hon.
 • Hoří, má panenko - čtvrtek 28. 2. 2013, 19:30 hodin, 90 Kč vstupné bez průkazky FK/ 70 Kč vstup s průkazkou FK. Jeden z nejpovedenějších filmů Miloše Formana se dočkal 45 let po svém uvedení opětovné premiéry, a to rovnou v digitálně restaurované verzi. Film je také součásti nepravidelného cyklu mapujícího slavné československé filmy se zaměřením na Československou novou vlnu. Více o filmu v archívu filmů: http://www.mekstisnov.cz/kino-svratka/archiv-filmu/hori-ma-panenko.

Upozornění: Sleva na průkazku FK je možná pouze na pokladně kina, nikoliv před rezervační portál http://vstupenky.mekstisnov.cz. V případě potřeby doporučuji provést rezervaci a na slevě se domluvit přímo na pokladně.

 • Láska
 • Láska
 • Hon
 • Hon
 • Hoří, má panenko
 • Hoří, má panenko