Cykly a festivaly

Tišnovský kraťas

dlouhé pásmo krátkých filmů

Přehlídka českých krátkých filmů nejrůznějších podob: anekdoty i horory, profesionální i amatérské, hrané i animované. Své reprezentanty bude mít i náš kraj. Uvidíte tak kraťásek přímo točený v Tišnově (K vrcholu), dekadentní výlet z produkce Café Tungsram (Ztracená srdce) nebo provokativní anketu o mešitě v Kuřimi.  Od animátorů z líhně ve Zlíně představíme mj. autorku znělky kina Svratka (Nesejdeš z cesty). Vrcholem přehlídky budou dva dvacetiminutové snímky od velkých současných talentů českého filmu z pražské FAMU: pohádkový horor Lesapán od Pavla Soukupa a hravý historický Furiant od Ondřeje Hudečka. Oba již letos získaly několik ocenění a vzbudily ohlas v tisku i na CSFD.

Malování po filmu

Každých cca 4-5 měsíců pořádáme pro děti malování na podiu po filmu.  Děti tak dají fyzický tvar tomu, co právě viděly na plátně.  Kromě toho, že tím vybijí nahromaděnou energii, to podporuje jejich kreativitu. Jejich díla pak vždy  vystavíme ve velkém foyer kina Svratka.

Keškování s kinem

Jednou za rok (většinou přes tři letní měsíce) pořádá kino Svratka akční outdoorovou soutěž, kdy hledáte kešky v Tišnově nebo v regionu Tišnovska. Za nalezenou kešku dostanete na pokladně volňásek do kina!
 

Vánoční promítání

24. prosince ve 14 hodin promítání filmu pro děti za zvýhodněnou cenu. V rámci čekání na Zlaté prasátko je zavřený kiosek. Děti dostávají pozornost od kina.

Silvestrovský špekáček

Odpoledne 31. prosince (nejen) pro rodiny s dětmi  na Letním kině, za doborovolné vstupné. Opékání špekáčků, pásmo anomvaných večerníčků, malý ohňostroj na závěr. Prodej špekáčků s chlebem, svařáku i čaje.

Filmový kvíz

cyklus filmové soutěže

Víte, kam se odstěhoval Hliník, jak se křestním jmenoval Fellini nebo co je to prolínačka? Vytvořte tým o max. 6 lidech a přijďte si zasoutěžit do Velkého sálu MěKS !
Pivo, limo na baru. Soutěž se koná každých 4 - 6 měsíců.
Poslední kvíz proběhl v září 2017 a další chystáme na jaro!
Podrobnosti a přihlašování probíhá na FB kina Svratka (v události každého kvízu) nebo mailem na kino@kulturatisnov.cz.
 

NASLEPO

do kina naslepo

(Ne)pravidelné projekce - překvapení!  Aktuálně chystáme na prosinec 2017.

Jeden svět Tišnov

festival zaměřený na lidská práva

Tradiční akce probíhá v Tišnově jednou ročně v první půli dubna (případně na konci března), organizují ji aktivisté z města Tišnov a z regionu. Celorepublikově je Jeden svět zaštítěn humanitární společností Člověk v tísni.
http://jedensvet.cz/

Bio senior

filmy se zvýhodněným vstupným pro seniory

V rámci cyklu BIO SENIOR uvádíme vždy jednou za měsíc film vybraný dle vkusu staršího diváka, přičemž se jedná o aktuální tituly za zvýhodněné vstupné pro seniory (60,- nebo 70,-).  Začátky představení  jsou o něco dříve - v 18:00 a hlasitost filmu je mírně snížená.

Baby kino

filmy pro maminky s miminy

Od října do března pořádá kino Svratka ve spolupráci s RC Studánka představení nových filmů určené speciálně pro maminky s miminy. Konají se jedno měsíčně v předposlední pondělí měsíce v 16 hodin. Sál je velmi mírně osvětlen, hladina zvuku mírně snížena.
Malé děti se mohou pohybovat po sále, primárně se ale o ně stará v mobilním baby koutku v předsálí pečovatelka RC Studánka.
Cena pro maminky je 60,- , hlídání je zdarma.
Aktuální chystanou projekci naleznete na obrázku níže.

Expediční kamera

festival outdoorových filmů

Jednodenní festival outdoorových filmů organizace Naboso k nám do Tišnova vítá každoročně v jednu březnovou sobotu. Program trvá 4 hodiny (s přestávkou).

Halloweenský klystýr

horrorový den v kině

Na přelomu října a listopadu kino Svratka pořádá "na dušičky" jednovečerní festiválek hororu.  Program se skládá z amatérských příspěvků za přítomnosti tvůrců, z nového celovečerního hororu a z pásma krátkých animovaných bizarností na závěr.
Vše doplňuje temná výzdoba, hudba ve foyer, klystýrový nápoj a kostýmy diváků.

Snowfilm fest

zimní outdoor fest

Pořádná lavina zimního adrenalinu se blíží každoročně v říjnu nebo v listopadu do Tišnova.
4 hodiny filmů s přestávkou uvádí vždy jeden z organizátorů ze sdružení Naboso.
Letos se bude konat 11. listopadu 2017.