IGOR OROZOVIČ & CO
Miloš Budík
Velikonoční slavnost města Tišnova
Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská
Kouzelná škola
Terapie sdílením live
Ivan Hlas Trio
Smetanovo trio
ARTCAMPY
Jiří Smrž
Miloš Sláma, Jan Spěváček - Nad vodami
18. Únor 2023 - 10. Květen 2023
Březen – měsíc čtenářů 2023
Březen – měsíc čtenářů
1. Březen 2023 - 31. Březen 2023
Smetanovo trio
22. Březen 2023
Miloš Budík
24. Březen 2023 - 19. Květen 2023
Jiří Smrž
28. Březen 2023

Poděkování za XVII. reprezentační ples města Tišnova

Po tříleté odmlce se v sobotu 4. března konal tradiční, již XVII. reprezentační ples města Tišnova. Návštěvníky plesu večerem provázeli moderátoři Barbora Dobišarová a Petr Florián. 
Slavnostní večer zahájil Tišnovský komorní orchestr. Barokní skladby z doby, kdy se Tišnov stal městem, doprovodili dobovým vystoupením tanečníci z Alla Danza Brno Baroque.  

Kouzelná škola

Kouzelnické představení na motivy Harry Potterovských dobrodružství

Kouzelná škola je kouzelnická show inspirovaná školou čar a kouzel z knihy o Harrym Potterovi. Představení přináší atraktivní a veselé čarování z Bradavické školy, kde se děti setkají se samotným Harry Potterem, profesorem Brumbálem, lady McGonagallovou, skřítkem Dobbym, sovou Hedvikou a budou si moci vyslechnout rozhodnutí Moudrého klobouku.
Předprodej vstupenek:TIC Tišnov, on-line systém Kina Svratka nebo v den koncertu.

Velikonoční slavnost města Tišnova

Velikonoční slavností města Tišnova si připomeneme tradiční velikonoční zvyky a tradice. V parku Na Hrádku se můžete těšit na bohatý program: vystoupení dětí z KVJ, Divadlo Šumafuk a koncert skupiny Přístav.
Během celého dne se, nejen děti, mohou zapojit do tvoření se Studánkou, Inspirem, Muzeem města Tišnova, Františkem Trnčákem a Jirkou Ondrou. Svaz chovatelů Tišnov si připraví výstavu domácích zvířátek. Děti se mohou vydovádět na skákacích hradech. Kavárna Coffein vám nabídne výborné občerstvení.

IGOR OROZOVIČ & CO

Když chlap svléká tmu

Igor Orozovič je český herec a muzikant. Člen činohry Národního divadla nořící se do piana a zpívající. Loni úspěšně odstartoval sólovou hudební dráhu s autorským repertoárem, který se nezříká kvalitní poezie s nadhledem, ale přimíchává i temnější tóny, testosteron, elektriku a erotiku. Igorova pětičlenná kapela koření jeho šansonově laděné písně prvky rocku, blues a soulu.

Jiří Smrž

Jiří Smrž, přestože používá ke svému sdělení klasickou písňovou formu, doprovází se na klasickou akustickou kytaru, nepoužívá vulgarismů a vypadá normálně - je alternativní písničkář. Neudělá to, co od něj čekáte. Jeho písničky nelze poslouchat jako kulisu. Právě ten jeho hlas, ne, ony sami vám to prostě nedovolí! Buď si je zamilujete... a nebo... nic nechápete!
Ale jednou po jeho vystoupení kdosi řekl: Nechápu, jak jsem mohl žít a neznat Jiřího Smrže!
Rezervace: Kavárna Coffein, na tel.: 734 267 879.
Vstupné: 150 Kč

XVII. REPREZENTAČNÍ PLES MĚSTA TIŠNOVA

Přijměte pozvání na letošní tradiční noblesní ples! O výjimečný začátek plesu se postará Tišnovský komorní orchestr. V hvězdném programu zazáří Moondance Orchestra Martina Kumžáka se sólisty Dashou, Naďou Wepperovou, Dušanem Kollárem a Michalem Cermanem, které můžete znát z taneční soutěže Stardance. Po půlnoci vás do tempa dostane František Trnčák alias DJ Fany.

Výběrové řízení

Pracovník/pracovnice Muzea města Tišnova

Městské kulturní středisko, Tišnov, Mlýnská 152
Vyhlašuje výběrové řízení na pozici
Pracovník/ pracovnice Muzea města Tišnova

Výběrové řízení

Pracovník/pracovnice kavárny Coffein

Městské kulturní středisko, Tišnov, Mlýnská 152
Vyhlašuje výběrové řízení na pozici
Pracovník/ pracovnice kavárny Coffein

Smetanovo trio

Klub přátel hudby

Smetanovo trio, založené v roce 1934 legendárním českým klavíristou Josefem Páleníčkem, patří k nejprestižnějším českým souborům současnosti. Současní členové ve své interpretaci navazují na ideál, který vytvořili jeho předchůdci, ale i další významné sólistické osobnosti interpretačního umění 20. století, které se setkávaly na poli komorní hudby (Oistrach, Rostropovič, Richter; Stern, Rose, Istomin).

Ivan Hlas Trio

Koncert

Komorní sestava fungující už nějaký čas kolem písničkáře Ivana Hlase. V nádherných aranžmá, zdobených virtuózní hrou na akustické nástroje nejlépe vyniknou Hlasovy písně, založené na vyváženosti hudby a poezii textů. Hudebníci nejsou na naší scéně žádnými nováčky, jejich radost z přímo předané muziky je pověstná. Kořeny ovlivňující hudbu tria jdou od hospodského blues, městských balad, rokenrol, až po melodické názvuky různých etnik. Je to hudba v dobrém slova smyslu lidová. V triu Ivana Hlase doprovázejí kytarista Norbi Kovács a violoncellista Jaroslav Olin Nejezchleba.
 

Terapie sdílením live

Přednáška

Interaktivní přednáška o intimních vztazích a komunikaci s Ester a jejími příklady ze života a Honzou a jeho příklady z terapeutovny.
Dnes již kultovní projekt s názvem #terapiesdilenim si sám našel cestu a získal své pevné místo v online světě, i mimo něj. Projekt Terapie sdílením má svoji specifickou knižní podobu (dvě knihy a audiokniha), podobu audioseriálu na audioteka.cz a inspiroval vznik hraného seriálu pro Mall.Tv. Na úspěch Instagramu a knih navázali Ester Geislerová s Honzou Vojtkem přednáškou Terapie sdílením LIVE, která měla kolem 50ti uvedení na území ČR.

Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská

Divadlo Komediograf

Gustav Husák a Věra Čáslavská – dva protipóly jednoho období. Anoda a Katoda. Není lepší zadání pro grotesky. Není lepší východisko pro klauny. Originální zpracování naší nedávné minulosti. Gustav Husák jako komik. Nejpomalejší komik na světě. Tak dlouho ve funkci, až je směšný i sám sobě. Nehrozí to i dnes? Komunista versus
gymnastka. To tady ještě nebylo. Anebo bylo?
Hrají:
Gustav Husák : Tomáš Matonoha
Věra Čáslavská : Tomáš Měcháček
Režie: Luboš Balák (rodák z Tišnova).
 

Tišnovská televize přechází na YouTube

31. března 2021 dojde k ukončení vysílání TTV prostřednictvím kabelové televizní sítě

Vážení diváci Tišnovské televize od 1. 4. 2021 budete moci sledovat naše pořady pouze na YouTube kanálu, kde na vás čeká 1100 videí plných reportáží, rozhovorů, dokumentů a přímých přenosů z našeho města. 31. března 2021 dojde k ukončení vysílání TTV prostřednictvím kabelové televizní sítě, jejíž technologické možnosti jsou již dávno za zenitem.