Josef Jambor: Souznění s krajinou
28. Říjen 2018 - 24. Únor 2019
Technická hračka
Technická hračka včera a dnes
10. Listopad 2018 - 13. Leden 2019
Divadlo Na Jezerce: Manželské vraždění - přidané p...
20. Prosinec 2018
Divadlo Na Jezerce: Manželské vraždění (vyprodáno)
20. Prosinec 2018
Štěpánský koncert Tišnovského komorního orchestru
26. Prosinec 2018

Unikátní projekt Everyman aneb Země peciválů

 
Everyman aneb Země peciválů je jedinečná divadelní inscenace Karasova divadla v produkci Pavla Hanáka, která spojuje dva divadelní texty – perlu světového divadla Everyman a českou lidovou hru Zrcadlo masopustu. Inscenaci provází krásné lidové písně z pera Jiřího Pavlici. Výtvarné pojetí Everymana je inspirováno nádhernými obrazy Hieronyma Bosche, Pietera Brueghela st. a maskami české masopustní tradice z Veselého kopce.

Hledáme nové kavárníky, dramaturgy a kinaře!

Městské kulturní středisko, Tišnov, Mlýnská 152 vyhlašuje výběrová řízení na pozice: 
 
- dramaturg / dramaturgyně - produkční - vedoucí střediska TN+TTV
 
- vedoucí Kina Svratka
 
- provozní pracovník / pracovnice kavárny Muzea města Tišnova
 
 
Více informací o výběrových řízeních, požadavcích a tom, co nabízíme, naleznete v přiložených souborech. 

Chyť Jardu Duška, když to dokážeš!

Milí přátelé,
 
vzhledem k velkému zájmu o představení Manželské vraždění, které bylo během jediného dne takřka vyprodané, máme pro vás novou, doufáme, že potěšující zprávu: uděláme ještě jedno!
 
Máme to v plánu takto - toto představení, původně avizované na 19:30, posuneme na 20:00, aby herci stihli odehrát ještě jedno a to v 17:00. Stejný den, stejné místo.
 

Chcete vidět Jaroslava Duška nebo Oldřicha Navrátila řešit manželské problémy?

Divadelní předplatné MěKS 2018/2019

 
...pokud ano, mrkněte na naše zbrusu nově do světa vypuštěné divadelní předplatné - opět oplývá známými hereckými osobnostmi, ale zároveň se můžete potěšit pohledem i na amatérské soubory, one woman show nebo známý projekt LiStOVáNí
 
Od 1. listopadu můžete nakupovat abonentky a už od 6. listopadu můžete zkusit štěstí v klikací soutěži "o Jardu Duška" k představení 20.12. 2018. 
 

Oslavy 100. výročí vzniku Československa v Tišnově a Předklášteří

Co se bude dít ve sváteční víkend?

Zastavte se na některou z akcí, porozmýšlejte s námi nad významným výročím a poveselte se při oslavách! Program, složený z mnoha rozličných akcí, které pořádají různí organizátoři, přikládáme níže. 
 
Těšíme se na vás,
za všechny organizátory
Městské kulturní středisko Tišnov

Výzva k podání nabídky

zadávací dokumentace k veřejné zakázce malého rozsahu na technické vybavení k zajištění kulturních akcí

Tišnovské noviny č. 5

Kam v Tišnově
Upozorňujeme, že v Tišnovských novinách č. 5 v sekci "Kam v Tišnově" se bohužel stala chyba. Obsah této rubriky se automaticky generuje z internetových stránek www.kulturatisnov.cz a u některých akcích bylo mylné datum. 
Na všech internetových stránkách a rovněž na přiloženém obrázku jsou data jednotlivých akcí v pořádku.
 
Omlouváme se, za toto nedopatření a věříme, že i takováto chyba nezabrání k návštěvě ať už koncertu, divadelního představení, či přednášky
 

Děkujeme za divuplný ples města Tišnova!

Všem sponzorům a dárcům do tomboly, kteří se tak významnou měrou podíleli na realizaci XIV. reprezentačního plesu města Tišnova, chceme tímto moc poděkovat! Bez vás by ples nebyl tou správnou „říší divů“, vážíme si vaší přízně!
 
Na plese se sponzorsky podíleli: 
RIGI stavební společnost, s.r.o.
Baumat, spol. s r.o.
Bonita Group Service s.r.o.
Gastroslužby Tomáš Plavec - Restaurace Krček
Mertastav s.r.o.
Teplo T s.r.o.
Sokol Tišnov
Doktor Optik Moravia s.r.o.
GDP Koral, s r.o.

Už jste se letos divili?

Konec ledna, ale o plese se nám už i zdá! Tedy aspoň nám, organizátorům, kteří věří, že letos udělali všechno pro to, aby se vám na XIV. reprezentačním plese města Tišnova líbilo každý rok víc a víc. Osmička na konci 2018 nás inspirovala k tématu „… v říši divů“, do čehož dokonale zapadnou i hlavní hvězdy – 4TET s Jiřím Kornem.
 

Sleva? Sleva!

Máme pro vás ještě jeden takový trochu opožděný dáreček. S novým rokem totiž nadělujeme i nové slevy na koncerty (kromě cyklu KPH): ZTP, seniorům a studentům odečteme třetinu ceny z plného vstupného a děti do 12 let půjdou úplně zdarma!

Nekonečně dobrých věcí vám přejeme!

Milí naši příznivci a přátelé, 
 
přejeme vám krásné vánoční svátky a všechno dobré v novém roce s osmičkou (i klidně ležatou) na konci! 
 
Těšíme se na vás v lednu, 
 
Váš tým MěKS Tišnov

Setkání s mimozemšťanem odkládáme na únor

Z nenadálých a nemilých důvodů musíme prosincové divadelní představení K-PAX, Svět podle Prota přesunout na únor. Radim Fiala, představitel jedné z hlavních rolí, má bohužel zdravotní problémy a žádnou alternaci, ale podařilo se nám pružně se domluvit na únorový termín 22.2. 2018. To je shodou okolností měsíc, ve kterém žádné jiné představení není, takže ani nebudete "překulturovaní". Vstupenky s prosincovým datem samozřejmě budou platit na náhradní termín. Děkujeme za vaše pochopení a těšíme se v únoru! 

Happening k výročí 17. listopadu

Přijďte si připomenout 17. listopad 1989 v Tišnově - společně a spontánně! V předvečer státního svátku se uvidíme na náměstí Míru, něco málo povíme, zazpíváme a hlavně - se sejdeme. Akci pořádá nezávislá občanská iniciativa a my jako Městské kulturní středisko Tišnov ji z plna hrdla podporujeme. 

Podívali jste se na to z čtvrté strany?

Divadelní předplatné MěKS 2017/2018

Čtvrtá strana. Co dát na poslední stranu bulletinu k divadelnímu předplatnému je vždycky otázka. Na prvních třech stranách se dozvíte praktické informace typu kdy, kde, co nebo za kolik. Čtvrtá strana je trochu jiná – cílem je, aby byla trochu vtipná, neotřelá nebo aspoň zajímavá. Je takovým doplňkem a invenční tečkou za pragmatickým obsahem.
 

Cinkali jste? Povězte nám o tom!

Máme na vás takovou krátkou, netradiční prosbu - pokud byste měli doma fotky nebo materiály týkající se 17. listopadu 1989 v Tišnově, nechtěli byste nám je poskytnout k zapůjčení na oslavy či připomenutí tohoto dne? Budeme tuto akci spoluorganizovat a byli bychom moc rádi, kdybyste nám s tím pomohli.
 
Zasílat můžete na tic@kulturatisnov.cz, popřípadě je do Turistického informačního centra donést fyzicky (náměstí Míru 120, vchod z náměstí Komenského) do 31.10. 2017. Moc děkujeme!

Neznámý Jambor

Srdečně zveme na výstavu Neznámý Jambor v nově zrekonstruované Galerii Josefa Jambora. Vernisáž proběhne 22. 9. v 18:00 a výstava potrvá do 31. 12. 2017. Kurátorkou výstavy je Marta Sylvestrová, která představí tvorbu Josefa Jambora v nových souvislostech. Výstava je založena na výpůjčkách od soukromých sběratelů a českých galerií. 

Turistické informační centrum

POZOR! POZOR!

25.7.2017 bude TIC z technických důvodů zavřeno.
Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás opět zítra :-)
V případě jakýchkoli dotazů volejte na 605 236 291

SVATOVÁCLAVSKÉ HODY V TIŠNOVĚ 23. 9. 2017

Přijímáme rezervace na umístění stánků!

 

Od 1. 4. 2017 přijímáme rezervace na umístění stánků na svatováclavské hody v Tišnově, které se uskuteční 23. 9 . 2017.
V případě zájmu o rezervaci místa či městského stánku (omezený počet) zašlete e-mail s popisem a min. 1 fotografií sortimentu na e-mail: pronajmy@kulturatisnov.cz.

Podpořme tišnovský komiks

Všechno začalo na jaře 2014 objevem kamenných základů středověké šibenice na kopci Klucanina, nedaleko Tišnova. Po skončení průzkumu jsme chtěli lidem přiblížit lidem tuto trochu temnou historii našeho města. Tak začal projekt Cesty hrdelního práva podle libreta Sedmi hlavních hříchů...
 

Budoucnost letního kina v Tišnově

Vážení a milí přátelé,
 
nyní máme možnost podpořit obnovu původní funkce areálu letního kina jako místa pro koncerty, divadla, festivaly a v neposlední řadě otevřeného prostoru pro rodiny s dětmi nebo spolkovou činnost.
 

Šárka Koudelová v GJD

Město Tišnov a jeho bezprostřední okolí se může pyšnit dlouhou historií a bohatým dědictvím kulturním, ale i přírodním, potažmo geologickým. Hora Květnice a tzv. Tišnovský kras jsou oblastí ukrývající nerostné bohatství i tajemství starých legend.

Ples města je vyprodán – ale nezoufejme!

Reprezentační ples města Tišnova je v posledních letech skutečně ostře sledovanou a následně i hojně navštěvovanou událostí. Lístky mizí rychlostí blesku a my bychom rádi sokolovnu nafoukli, ale bohužel to nejde. Pročež vám oznamujeme na jednu stranu radostnou zprávu (a sen každého organizátora), která je na druhou stranu i trochu smutná – ples je v této chvíli poměrně beznadějně vyprodán. Důvod je prostý – jak hosté MěKS (sponzoři plesu), tak hosté města Tišnova mají o místa tak enormní zájem, že rapidně klesá počet vstupenek, které mohou být následně nabídnuty veřejnosti.

Divadla jedou!

Heslem „divadla jedou“ vás vítáme v nové sezóně, loni tak úspěšného, Divadelního předplatného MěKS. „Jedou“, jelikož skutečně přitahují pozornost diváctva, a taky jsou reálně na cestě – z Prahy, z Brna, ale třeba i z Jiříkovic. Odrazili jsme se skutečně daleko od břehu a pustili se v některých případech do vod zatím neprozkoumaných – japonského divadla, loutkoherectví nebo muzikálu. Plus samozřejmě držíme a stále vylepšujeme klasický program činoherní - kromě legendárních Sklepáků na vás čeká například Josef Dvořák s Markétou Hrubešovou.

Martin Zet v Galerii Jamborův dům

 24.8. v 17:00 ~ 7.10. 2016
Zveme na prostorovou intervenci konceptuálního umělce Martina Zeta v GJD. Vstup zdarma.
Pondělí - Pátek: 8:00 - 12:00   13:00 - 17:30 
Sobota: 9:00 - 12:00   13:00 - 18:00 
Neděle: 9:00 - 12:00   13:00 - 16:00

Lukáš Karbus

Prázdniny s Lukášem Karbusem v Galerii Jamborův dům

Srdečně Vás zveme na vernisáž a výstavu Lukáše Karbuse.  Vernisáž proběhne 25.6. v 16:00 a výstava potrvá do 21.8.2016.  Loňský finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého představí v Tišnově výběr z velkoformátových prací na papíře. Vstup do galerie je zdarma.
 
 

Kniha o Tišnově je stále v prodeji

V polovině prosince roku 2013 byla v Tišnově představena vůbec první ucelená publikace o městě nazvaná Tišnov, příroda – dějiny – památky – lidé. Kniha před Vánocemi sklidila velký úspěch a jen při samotném křtu se prodalo několik stovek výtisků. Jelikož vyšla ve dvoutisícovém nákladu, stále je možné si knihu zakoupit za příznivou cenu 499 korun.
 

Hledáme, hledáme...

Zdravíme všechny kulturní nadšence! Pokud chcete rozšířit řady našeho mladého týmu, hledáme právě teď posilu v oblasti médií. Konkrétně jde o editorství v Tišnovských novinách, neboť naše báječná editorka musí dopsat diplomku :-) Dohodou vymyslíme, v jak velkém rozsahu, ale počítáme na několik dnů v týdnu. Vaše CV a pár motivačních vět zasílejte prosím na produkce@kulturatisnov.cz. Budeme se těšit!

Rok 2015 je rokem zvířat – a dalších příjemných akcí

 
Sto zvířat – celonárodně proslulá, už dvacet pět let hrající kapela, která konečně zavítá Tišnova. Tím slavným dnem bude 26. listopadu. Od osmé večerní ve velkém sále MěKS spustí skupina svoji pověstnou show plnou především ska muziky. Půjde bezpochyby o nezapomenutelný večírek, tak doufáme, že si ho nenecháte ujít!

Další vlajková loď na obzoru

Divadelní předplatné MěKS

V poslední době jsem několikrát zaslechla otázku „Budou v Tišnově nějaká divadla?“? Milí přátelé, budou. A jaká! Letošní sezóna bude dokonce prubířskou – nachystali jsme pro vás celé divadelní předplatné. Celkem šest divadelních představení v době od listopadu do května se uskuteční převážně v kině Svratka, ovšem s jednou výjimkou – premiérou Gogolovy Ženitby nastudovanou znovuobnoveným Karasovým divadlem, která se odehraje 16.4. 2016 v tišnovské Sokolovně.

Petr Zeman_Potřebujeme lidi, kteří se rádi  vracejí do Tišnova

Fotosoutěž (z) města Tišnova: „Lidé, které potřebujeme“ - výsledky

Vážení a milí fotografové, 
 
děkujeme vám velmi za účast ve fotografické soutěži s názvem Lidé, které potřebujeme. Po slavnostním vyhlášení výsledků na Svatováclavských hodech dne 26.9. 2015 nyní uveřejňujeme fotografie, které se klání účastnily. 
 
První místo bylo uděleno fotografovi Petru Zemanovi. Gratulujeme! Ostatním fotografům patří taktéž náš dík a radost z vaší iniciativy. 
 
Tým MěKS Tišnov

Upozornění pro stánkové prodejce na hodech

Vzhledem ke změně koncepce stánkového prodeje v rámci Svatováclavských hodů v Tišnově, prosíme všechny zájemce o prodejní místo na náměstí Míru (26.9. 2015), aby se hlásili pouze v případě, že disponují tradičním sortimentem či občerstvením. Elektronika, ložní a spodní prádlo na tento typ akce nepatří. Naopak vyzýváme řemeslníky či prodejce s možností předvádění výroby svého zboží, aby rozšířili řady vítaných stánkařů na této trhové akci.

Staňte se tvůrcem televizní grafiky!

Tišnovská televize plánuje hezčí kabát. Rádi bychom oslovili šikovné grafiky a tvůrce, aby nám pomohli s modernějším a dynamičtějším vyzněním našeho vysílání. Děkujeme za vaše návrhy a naši poptávku klidně šiřte dále! 

Nová pravidla Tišnovské televize

Tišnovská televize
Pravidla tvorby a obsahu programu

1. Poslání:
objektivní, politicky neutrální informování o společenském, hospodářsko-ekonomickém, kulturním a sportovním dění vztahujícímu se k městu Tišnovu a Správnímu obvodu města Tišnova.
2. Organizační uspořádání:
Tvorba obsahu Tišnovské televize je od 1. 7. 2014 svěřena příspěvkové organizaci města Městskému kulturnímu středisku Tišnov (MěKS).

KPH - Marek Kozák - klavír

Vážení přátelé hudby,
 
omlouváme se, ale koncert Marka Kozáka, který se měl uskutečnít 3. 6. 2015 v Městském kulturním středisku, byl zrušen.
Děkujeme za pochopení a doufáme, že i v příštích sezónách budete navštěvovat koncerty cyklu KPH.

Úřední hodiny redakce TN

Vážení přátelé,
dovolujeme si vás informovat, že díky personálním změnám v Městském kulturním středisku bude redakce Tišnovských novin s účinností od 1.6. 2015 otevřena pro veřejnost v těchto úředních hodinách: 

pondělí: 9-12, 13-17
středa: 8-12, 13-16

Prosíme o dodržování úředních hodin - od 1.6. již nebude možné příspěvky či náměty podávat jinde než v redakci TN. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaše příspěvky.

Vylepování plakátů

Vážení přátelé a zájemci o vylepení plakátů na našich výlepových plochách,

Ticket Art

Pozor! Pozor!

Turistické informační centrum Tišnov rozšiřuje služby.
V průběhu týdne od 30.3. nově spouštíme prodej vstupenek přes prodejní portál Ticket Art.
Následovat budou i další portály, tak hlídejte naše stránky, ať jste včas informování.

Turistické informační centrum

Vše na jednom místě!

Předprodej vstupenek +  výlepy plakátů + pronájmy prostor MěKS Tišnov si vyřídíte nově na jednom místě v Tišnovském informačním centru v Jamborově domě na ulici Brněnská 475.
 
Kontakt:
 
Turistické informační centrum
Brněnská 475
66601 Tišnov
tel.: 549 410 211, 605 236 291
e-mail: tic@kulturatisnov.cz
GPS: 49°20'51.35"N 16°25'24.62"E

Změna otvírací doby sekretariátu MěKS Tišnov - Mlýnská 152

Předprodej vstupenek, výlepy plakátů a pronájmy prostor v TIC - Brněnská 475

Nová provozní doba sekretariátu MěKS Tišnov na ulici Mlýnská 152:

pondělí   8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
středa     8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
pátek       8:00 – 12:00
 
Předprodej vstupenek, výlepy plakát či pronájmy prostor (kulturního domu - Mlýnská 152, kina - Brněnská 152, muzea - Jungmannova 80 a letního kina - Hornická 1725) vyřídíte v Turistickém informačním centru na ulici Brněnská 475 v přízemí objektu Jamborova domu.