Z hlíny na stůl aneb zemědělka slaví šedesátiny

So 27.06.2020 - Čt 17.09.2020
10:00 - 17:00
výstava
Muzeum města Tišnova
-
-

Výstava "Z hlíny na stůl aneb zemědělka slaví šedesátiny" je prodloužena do 17. 9. 2020!
Střední škola a základní škola Tišnov, příspěvková organizace si v roce 2020 připomíná 60. výročí založení Zemědělského odborného učiliště v Tišnově v roce 1960, předchůdce dnešní podoby školy.
Vernisáž 27. června ve 14:00 otevře v budově Muzea města Tišnova v Müllerově domě výstavu „Z hlíny na stůl aneb Zemědělka slaví šedesátiny“. Nosnými tématy výstavy je vedle připomenutí šedesátileté historie škole (vystavené učebnice, manuály, 3D časová osa, lavice) formy a význam zemědělství na Tišnovsku - mechanizace, živočišná a rostlinná výroba. Výstava nabídne vedle historické třídy místnost rostlinné výroby z expozice Výzkumného ústavu pícninářského, čmelín, včelín, hmyzí hotel, nebo ovocnářský koutek.
Přízemí je vyhrazeno živočišné výrobě s modelem farmy, historickými zemědělskými artefakty a koutkem kovářství a podkovářství.
V někdejší kavárně je připravena herna pro děti. 
Celým muzeem vede naučná stezka s 5 panely – Zemědělství, Půda, Ekologické zemědělství, Rostlinná a Živočišná výroba. 
Celek výstavy připravili zaměstnanci a žáci Střední školy a základní školy Tišnov, MěKS Tišnov, Výzkumný ústav pícninářský Troubsko a Zemědělský svaz ČR v rámci projektu „Zemědělství žije!“ Exponáty zapůjčili obyvatelé z okolí Tišnova a spolupracující školy.  
Výstavu připomínající návštěvníkům práci školy a absolventům roky strávené na této instituci, která patří k historii vzdělávání v Tišnově stejně neodmyslitelně, jako jiné školy, můžete shlédnout do 13. září 2020.
 
Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.