Apolenka z modrotisku. Modrá laboratoř

Pá 28.05.2021 - Ne 19.09.2021
10:00 - 17:00
výstava
Muzeum města Tišnova
-
-

Výstava se zaměří na krásu a kouzlo evropské textilní techniky tisku modrotiskem. Představuje knihu pro děti Apolenka z modrotisku autorky Romany Košutkové a ilustrátorské dvojice Veroniky Vlkové a Jana Šrámka. Kniha získala cenu Czech Grand Design 2020 v kategorii Ilustrátor roku. Doprovází ji laboratoř modrotiskových forem, textilií a vzorníků, jež přibližuje tradiční řemeslo barvířů a tiskařů zejména z horáckého, valašského, hanáckého a strážnického regionu.
Najdete zde zápůjčky z Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Muzea ve Velké Bíteši, Vlastivědného muzea v Olomouci, z dílny Danzinger v Olešnici a strážnické dílny. 
Kurátorka výstavy Radka Kaclerová, externí kurátorka Romana Košutková
 
K výstavě je připravený edukační program pro všechny typy škol s výtvarnou aktivitou. V případě zájmu o program či skupinovou, komentovanou prohlídku kontaktujte: E: radka.kaclerova@kulturatisnov.cz, T: 730 167 598.
Fotografie: Andrea Bratrů Velnerová
en/
The exhibition focuses on the beauty and the magic of European textile technique of indigo printing. It presents the illustrations from the book Apolline’s Blue Workshop, a book by Romana Košutková with illustrations by Veronika Vlková and Jan Šrámek. The book has been awarded a prize Czech Grand Design 2020 in the category of The Illustrator of the Year. The Blue Lab shows a miscellaneous compilation of wood and metal printing blocks and fabric patterns and explores the traditional craft of indigo printing in Moravian region.
Curators of the exhibition: Radka Kaclerová, Romana Košutková