Cervantes, Lasica, Satinský, Strnisko: Don Quijote

Čt 21.02.
19:00
divadelní představení
Kino Svratka
390 Kč; abonentka na divadelní předplatné: dospělí 1490 Kč, děti do 15 let, studenti, ZTP a senioři 1390 Kč
Předprodej v TIC Tišnov (náměstí Míru 120) a online přes rezervační systém Kina Svratka

Don Quijote
Dosud neuvedená autorská variace dvojice L+S na proslulou klasickou látku v nové úpravě a nastudování. Původní předloha byla obohacena o neznámé dialogy Júliuse Satinského na quijotovské téma, písňové texty Milana Lasici a Tomáše Janovice a herecké improvizace obou představitelů hlavních rolí. V úlohách dvou smutnosměšných hrdinů, Dona Quijota a Sancho Panzy, se představují přední čeští herci Jiří Lábus a Oldřich Kaiser. Touto inscenací v režii Vladimíra Strniska vás zveme do dávného světa rytířských románů, který se kupodivu nápadně podobá světu, v němž žijeme my.
 
Divadlo Kalich
Divadlo Kalich, jedna z nejvýraznějších a nejnavštěvovanějších pražských scén, zahájilo svůj každodenní provoz v samotném centru města 1. listopadu roku 1999. Divadlo otevřel původní český muzikál Hamlet a muzikály stále tvoří oporu programové nabídky divadla. Muzikálová představení jsou ovšem pouze částí žánrově pestrého repertoáru divadla. Jeho moderní dramaturgie staví na ambici nabídnout hodnotný kulturní zážitek pro široké spektrum diváků. Vedle muzikálů to jsou činoherní inscenace současných světových i domácích autorů, které uvádí již od samotného začátku svého fungování, taneční představení předních choreografů, koncerty i hry pro děti. Divadlo Kalich se často zapojuje do řady charitativních aktivit a výrazným prvkem jeho repertoáru je důraz na mezinárodní spolupráci. Ředitelem a producentem divadla je Michal Kocourek.
 
Na toto představení 21.2. v 19:00 mohou abonenti využít své abonentky. Předprodej začíná 18.1. 2019.
V případě zvýšeného zájmu diváků zvažujeme možnost druhého představení (22.2. v 19:00), na které ovšem abonentkáři své abonmá nebudou moci využít.
 
Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.