Trio Incendio

St 18.05.
19:30
klasická hudba
Velký sál MěKS
250,- Kč / 190,- Kč
Prodej vstupenek v TIC a prostřednictvím on-line systému Kina Svratka. V den koncertu je možné zakoupit vstupenky na místě 30 minut před začátkem koncertu. Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.
Stoupející hvězda klasické hudby

Incendio znamená v latině oheň. Klavírní trio, které si tento výraz dalo do svého názvu, vás nepochybně zahřeje vášnivými tóny. Mladí hudebníci mají za sebou již více než pět let společného koncertování a také několik úspěchů na mezinárodních soutěžích.

Poprvé si společně zahráli v rámci Akademie komorní hudby v roce 2016 a vzápětí založili stálé trio. Již o rok později vyhráli prestižní soutěž Gianni Bergamo Classic Music ve švýcarském Luganu a později zvítězili i na přehlídkách v Cremoně, Florencii, Lodži, Latině a Praze, kde získali i cenu Bohuslava Martinů za nejlepší interpretaci autorova díla. Trio Incendio patří mezi členy ECMA (European Chamber Music Academy), což mu umožňuje zúčastňovat se na různých místech v Evropě mistrovských kurzů a dále tak rozvíjet svoji uměleckou úroveň. Koncertovalo již v řadě renomovaných sálů, jakými jsou například pražské Rudolfinum, koncertní síň Berlínské filharmonie nebo Wigmore Hall v Londýně. 

Pianistka Karolína Františová po absolvování konzervatoře pokračuje ve studiu na pražské AMU, v obou případech pod vedením Martina Kasíka. Studovala též v Imole či Berlíně a je laureátkou mnoha mezinárodních soutěží, například v Plzni (Mezinárodní soutěž Bedřicha Smetany), ve Vídni, Paříži a Miláně. Pravidelně vystupuje ve svém rodném městě s Karlovarským symfonickým orchestrem. Houslista Filip Zaykov se svému nástroji věnuje už od pěti let, hru rozvíjel na pražském gymnáziu i konzervatoři a momentálně je studentem Hochschule für Musik Carl Maria von Weber v Drážďanech. Také on uspěl na nejedné soutěži mladých houslistů, vedle domácích klání i v Belgii, Německu či Itálii. Jako sólista vystoupil s několika renomovanými orchestry včetně Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK. Violoncellista Vilém Petras má za sebou plzeňskou konzervatoř a nyní studuje na HAMU u profesora Michala Kaňky. Získal ocenění na soutěžích Talents For Europe a Concertino Praga, působil v orchestrálních akademiích České filharmonie či European Union Youth Orchestra. Také on hostuje v roli sólisty s předními orchestry.

Krátce před tišnovským koncertem vystoupí Trio Incendio v německém Heide, kde bude mít na programu například Dvořákovy Dumky nebo Trio č. 1 Johannese Brahmse.