Silva Rerum arte

Po 18.09.
19:30
koncert
obřadní síň radnice
Vstupné: dospělí 160 Kč / ZTP, senioři 120 Kč. Studenti a děti do 15 let zdarma. Bezplatný je vstup pro jednoho dospělého doprovázejícího dítě. Permanentka KPH: dospělí 1000 Kč; ZTP, senioři 900 Kč
Předprodej - TIC Tišnov (náměstí Míru 120)

Hned první zahajovací koncert nové sezóny Kruhu přátel hudby bude hudební lahůdkou – na dobové barokní nástroje zahraje ansámbl Silva Rerum arte v důstojném prostředí obřadní síně radnice v Tišnově.
 
Ansámbl Silva Rerum arte vznikl z iniciativy studentů Hudební akademie v Krakově, Konzervatoře v Amsterdamu a Královské konzervatoře v Bruselu, specializujících se na poučenou interpretaci staré hudby. Soubor byl založen roku 2009 v Gdaňsku a specializuje se na komorní a orchestrální hudbu období baroka a klasicismu, především na díla skladatelů ze střední a východní Evropy.
Další směr tohoto ansámblu je interpretace a nahrávání soudobé hudby pro barokní nástroje. Při přípravě různých koncertních programů se ansámbl rozšiřuje ze čtyř zakládajících členů o další muzikanty nejen z Polska, ale z celé Evropy – jedním z nich je skvělý tišnovský kytarista Marek Kubát.
 
 
Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.