Puella Trio

St 24.04.
19:30
koncert
velký sál MěKS
Vstupné: dospělí 160 Kč / ZTP, senioři 120 Kč, studenti a děti do 12 let zdarma. Abonentka KPH: dospělí 1000 Kč; ZTP, senioři 900 Kč.
Předprodej - TIC Tišnov (náměstí Míru 120)

Puella trio je klavírní trio složené z profesionálních hráček věnující se klasické hudbě, která je jejich radostí, vášní, inspirací a osvobozením. Trio má za sebou dlouhou cestu a před sebou spoustu práce, která – pro ně naštěstí - nikdy nekončí.
Členky tria jsou vyhledávanými osobnostmi na poli sólové a komorní hudby:
Adéla Donovalová na klavír, Markéta Kubínová na violoncello a Eva Krestová na housle pro vás připraví dokonalý umělecký zážitek.
Puella trio si přivezlo mnohé vavříny z mezinárodních soutěžích v Česku (Soutěž B. Martinů), Rusku (Maria Yudina Competition), Holandsku (Charles Hennen Concours) či Itálii (Rovere d´Oro). Získalo také ocenění pro nejlepší soubor v rámci mezinárodních kurzů v německém Weikersheimu.

Důležité podněty nasbíral soubor na mezinárodních kurzech komorní hudby v Hamburku (Mendelssohn summer school) či Bad Saulgau u osobností jako jsou Niklas Schmidt, Menahem Pressler, Valentin Erben, Guarneri Trio Prague, Miró Quartet, Michel Lethiec, Juhani Lagerspetz ad.
 
Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.