Martin Krajíček trio

St 14.02.
19:30
koncert
velký sál MěKS
Vstupné: dospělí 160 Kč / ZTP, senioři 120 Kč. Studenti a děti do 15 let zdarma. Bezplatný je vstup pro jednoho dospělého doprovázejícího dítě. Permanentka KPH: dospělí 1000 Kč; ZTP, senioři 900 Kč
Předprodej - TIC Tišnov (náměstí Míru 120)

Program Mandolína napříč žánry a světadíly (CZ/SK) uvádí skladby autorské a skladby brazilského stylu choro, variace na slovenský a moravský folklór a jazzové standardy. Spoluhráči Martina Krajíčka patří mezi hráče, kteří dokáží vkusně překračovat hranice žánrů a jsou velmi zručnými improvizátory. Martin mimo jiné předvádí techniku duostyle, kdy je slyšet hráče dva, byť hraje jeden.

Martin Krajíček patří bezpochyby k nejlepším mandolinistům v České republice. Svými netradičními přístupy posouvá možnosti využití tohoto nástroje. To ostatně dokládá i jeho bohatá diskografie a četná spolupráce s hudebními ansámbly nejrůznějších hudebních stylů.

Martin Krajíček, mandolínista s potencionálem budoucího velikána. Tedy jestli jím už dávno vynikající hráč proplouvající s lehkostí mezi žánry není.   Jiří Moravčík - hudební publicista

Juraj Valenčík - velmi talentovaný kontrabasista, který ovládá jak kontrabas klasický (JAMU Brno 2013) i jazzový (Katedra jazzové interpretace JAMU Brno 2016).

Juraj Stieranka - virtuozní folklorní a jazzový houslista (konzervatoř  Košice. Kromě tria působí ve skupinách Shumdavar a Augenblick.

V červenci 2016 se trio zúčastnilo mezinárodního projektu Struny nad Oslavou společně s senegalským hráčem a zpěvákem Seckou Keitou, italským kytaristou Antoniem Forcionem a španělským hráčem na timple Germánem Lópezem. Z koncertu vyšla v roce 2017 nahrávka u Indies Scope.