Libor Janeček a Mariia Mikhailova

St 02.11.
19:30
klasická hudba
velký sál MěKS
Vstupné: dospělí 140 Kč / ZTP, důchodci 100 Kč. Studenti a děti do 15 let zdarma. Bezplatný je vstup pro jednoho dospělého doprovázejícího dítě. Permanentka KPH: dospělí 900 Kč; ZTP, důchodci 800 Kč
Předprodej - TIC Tišnov (Brněnská 475, 666 01 Tišnov)

Druhým koncertem KPH nás provede sympatická dvojice - komorní duo snoubící flétnu a kytaru. 
Mariia Mikhailova - flétna
Libor Janeček - kytara
 
Mariia Mikhailova ( 1989 ) studovala hru na flétnu na hudebním učilišti v Togliatti ( Ruská federace ). Ve studiu dále    pokračovala na Konzervatoři Sobinova v Saratově. Od roku 2012 působila v symfonickém orchestru ve městě Ryazan.
Navštěvovala mistrovské kurzy u  vynikajících pedagogů a rovněž se zúčastnila mnoha soutěží (  International competition woodwind instruments v Togliatti atd.) Hrála v různých hudebních projektech např.  Mládežnický symfonický orchestr Povolžia, Řeka Talantov (Petrohrad ), Music Alp( Francie ). Nyní studuje na JAMU v Brně u prof. Václava Kunta a věnuje se koncertní činnosti.      

  
Libor Janeček ( 1969 ) je  absolventem brněnské konzervatoře. V letech 1992 - 2008  účinkoval v koncertním duu Instrumental tandem  ( kytara - akordeon) se zaměřením na argentinské tango Astora Piazzolly a jihoamerickou hudbu. Byla vydána CD s hudbou Astora Piazzolly a dalších jihoamerických skladatelů ( Tango nuevo - debutové CD ve vydavatelství Spirála) a v roce 2006 Tango porteňo ( Radioservis ). V současné době se věnuje sólové koncertní činnosti. Spolupracuje s mnoha významnými hudebníky ( flétnisty Vítězslavem Drápalem a Kristinou Vaculovou, sopranistkami Hanou Škarkovou, Martinou Macko, Jitkou Čudlou, kytaristou Jindřichem Kaulfersem atd. ) se kterými účinkuje v různých komorních souborech. Jako sólista vystupoval  s Tišnovským komorním orchestrem. Nahrává pro Český rozhlas v Brně.
 
Předprodej vstupenek je ukončen vždy 1 den před koncertem.
Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.