Cappella Mariana

Čt 05.10.
19:30
koncert
Bazilika Porta coeli Předklášteří u Tišnova
Vstupné: dospělí 160 Kč / ZTP, senioři 120 Kč. Studenti a děti do 15 let zdarma. Bezplatný je vstup pro jednoho dospělého doprovázejícího dítě. Permanentka KPH: dospělí 1000 Kč; ZTP, senioři 900 Kč
Předprodej - TIC Tišnov (náměstí Míru 120)

Cappella Mariana je komorní vokální soubor, který se specializuje na interpretaci středověkého vícehlasu, renesanční polyfonie a vokálních děl raného baroka.
Ansámbl působí pod uměleckým vedením Vojtěcha Semeráda, který po ukončení studií na Univerzitě Karlově v Praze a Conservatoire national supérieur v Paříži pokračuje na papežském institutu Musica Sacra v Římě.
 
O programu
Téma smrti a věčného odpočinku inspirovaly mnohé skladatele v celé hudební historii. Nejenom přirozená smrt stářím, ale i různé epidemie měly vliv na myšlenky tehdejší společnosti. Tyto až apokalyptické scény byly hojně popisovány a autoři se začali více zabývat smrtí.
Dnešní program zahrnuje pestrou mozaiku děl pozdního středověku od jednohlasého chorálu až po vícetextová moteta, které dokonale vyjadřují kontrast mezi bolestí zármutku a nadějí v nový (věčný) život.
 
Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.