Zajímavá místa

Kam se můžete podívat

  •  Rozhledna Tišnov

Rozhledna v Tišnově je pro veřejnost otevřená celoročně. Je vysoká 29,3m. Svoji současnou podobu má od roku 2003. Rozhledna je dostupná po modré turistické značce. Vstup je zdarma.
 

  •  Rozhledna Čebínka

Rozhledna Čebínka je vysoká 38m. Pro veřejnost je otevřená jen za příznivého počasí o víkendech. Vstupné je 10Kč.
 

  • Porta coeli

Cisterciácký klášter Porta coeli nechala zřídit v roce 1233 královna Konstancie. V areálu kláštera sídlí Podhorácké muzeum. Prohlídka v klášteře stojí 45Kč, do muzea stojí vstupné 25Kč
 

  • Židovský hřbitov v Lomnici

Židovský hřbitov se nachází severně za Lomnicí. Při hřbitovní zdi je umístěna márnice čtvercového půdorysu, ve které je umístěna "Historie židů v Lomnici". K otevření expozice je nutná domluva na Úřadu městyse v Lomnici.
 

  • Synagoga v Lomnici

Synagoga byla postavena v období 1780 – 1785. V době okupace se z ní stal sklad. Znovu otevřena byla v roce 1997. Navštívit synagogu mohou návštěvníci v době konání kulturních akcí a výstav. Mimo sezónu lze návštěvu dohodnout na Úřadu městyse Lomnice.
 

  • Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn patří k nejnavštěvovanějším památkám u nás. Byl založený ve 13. století. Otevřený je pro veřejnost od dubna do října. Hrad je dostupný po žluté turistické stezce. Návštěvníci si mohou vybrat z několika prohlídkových tras.
Tišnov i jeho okolí jsou bohaté na kulturní památky, ať už jsou to pomníky, domy známých osobností či jiná zajímavá místa. O dalších zajímavostech se můžete informovat v našem Turistickém informačním centru.