Hana a Petr Ulrychovi & Javory Beat

Ne 04.08.2024
19:30
koncert
letní kino
550,- Kč předprodej / 650,- Kč na místě
-

Již neuvěřitelných 60 let jsou sourozenci Ulrychovi stálicemi na české hudební scéně. Rok 2024 je pro ně jubilejním. Petr oslavil osmdesáté narozeniny, Hana pětasedmdesáté.

Hlavním důvodem oblíbenosti této dvojice je profesionálnost a umělecké výkony, na které nemá vliv čas. Hlas Hany a poetika textů Petra Ulrycha jsou garantem jedinečného zážitku. Navíc je hudební doprovod sourozenců mimořádně pestrý. V klasických Javorech dominují housle a cimbál, Javory beat je svým způsobem návratem k bigbítovému zvuku. Podstatné ale je, že obě sestavy naplňují bez kompromisů základní směřování Hany a Petra. Ani beat, ani folk, ani folklor, ale původní javorovské písně čerpající z domácích kořenů.

Skupinu založil Petr Ulrych v roce 1974 a ve svých písních navazoval na kořeny moravského folkloru a vyšlapal tak cestu dalším písničkářům, kteří tento jazyk přijali za svůj. Z dnešního pohledu by jeho tvorbu šla označit za moravskou world music. O koncertech se svou sestrou Hanou a Javory říká: „Živá vystoupení jsou tím nejdůležitějším z toho, co děláme. Proto moc chceme, aby z každého našeho vystoupení bylo jasně znát to, k čemu směřujeme už od našich začátků: hrát a zpívat doopravdy, nedělat ze sebe nic, co nejsme. Prostě a zkrátka – přinášet kvalitní písničky.“ Posluchačský zážitek umocňuje vroucí hlas Hany Ulrychové, která již několik desetiletí představuje stálici na české hudební scéně.

JAVORY BEAT
Hana Ulrychová – zpěv
Petr Ulrych – kytara, zpěv
Ondřej Strouhal – klávesy
Jakub Šimáně – baskytara
Milan Strouhal – elektrická kytara
Ctibor Bártek – perkuse

Uspořádání hlediště na sezení – místa nejsou číslována.
VSTUPENKY zakoupíte v TIC Tišnov nebo online a na místě před začátkem koncertu, pokud nebude vyprodáno.
Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.