SNOWFILM FEST 2016

So 05.11.
17:00
cestovatelské promítání
kino Svratka
100,- Kč
Předprodejová místa: TIC Tišnov (Brněnská 475), pokladna kina (Brněnská 152)
Festival zimního adrenalinu

Večer plný výstupů, lyžařských přechodů, sjezdů, odvážných plaveb a vědeckých expedic. Tradiční přehlídka adrenalinových dokumentů o lidské touze po dobrodružství, často daleko za hranící, která znamená riskovat vlastní život.
 
Sibiřský traverz
Dokument mapuje 9 288 km dlouhou lyžařskou výpravu po nejdelší železnici světa – Transsibiřské magistrále.
 
Tamara
V roce 2012 Tamara Lunger poprvé spatřila 8 611 metrů vysoký vrchol K2. Pohled na něj byl ohromující v neposlední řadě pro to, že K2 je považována za nejnebezpečnější osmitisícovku. Již více než 80 horolezců zde přišlo o život. Přesto Tamara jako 28-letá zamířila opět do Pákistánu spolu s alpinistou Nikolausem Gruberem, aby čelila největší výzvě své horolezecké kariéry.
 
Ledy a přílivy
V roce 2014 se šestice žen vydala na malé plachetnici z Islandu přes Dánsko až k západnímu pobřeží Grónska. Bez větších zkušeností se postupně seznámily s ovládáním lodě i pobytem na širém moři, kde po několik dní plavby nespatřily žádnou pevninu. V Grónsku pak prozkoumaly nové lyžařské cesty a sesbíraly data pro vědecké analýzy tohoto úžasně divokého kousku světa.
 
Expedice Švédsko
Jimmy je zkušený dobrodruh, který se narodil a vyrůstal v severním Švédsku. Jako mnoho Švédů během cest za dobrodružstvím procestoval kus světa. Nyní se konečně rozhodl podniknout něco pořádného ve své rodné zemi, aby ukázal přátelům, co Švédsko nabízí. Společně s Linusem a Jasonem se na lyžích vydávají po Švédské královské cestě (Kungsleden), která vede 450 km přes švédské hory. Jason je z Nového Zélandu, má za sebou také mnoho dobrodružných výprav, ale toto bude jeho první zkušenost na lyžích za polárním kruhem. Linus nikdy dříve nic podobného nepodnikal.
Možná dnes není zas tak neobvyklé, že lidé v touze po dobrodružství dávají v sázku svůj život. Důležité je soustředit se na nebezpečí a přijmout rizika. Ale je to skutečně to, o čem dobrodružství je?