Slavnostní ohňostroj při příležitosti zahájení festivalu Concentus Moraviae 2017

So 03.06.
22:15
slavnostní zahájení
Předklášteří (před Obecním úřadem)
volný vstup
-

Letošní ročník festivalu Concentus Moraviae bude zahajovat u nás! A bude to se vší parádou - netradiční koncert věhlasného tělesa Cantar Lontano s uměleckým vedoucím Marcem Mencobonim rozezvučí baziliku ze všech stran a poté si můžete užít krásnou tečku za krásným večerem: ohňostroj s hudebním doprovodem přímo v centru dění! 
 
 
A co o ohňostroji říkají jeho tvůrci?
Pro tuto speciální příležitost jsme připravili originální ohňostroj v duchu renesance, včetně hudebního doprovodu. Budou použity konstrukce a prvky zahradních ohňostrojů - jako jsou květiny, klasy, ohňopády, japonská slunce a jiné. V řadových sestavách se objeví různé druhy fontán, bengálských ohňů a blikavých efektů. Jemné stříbrné vulkány budou vytvářet vějíře různých velikostí. Scénografické řešení vychází z prostoru realizace; je jedinečné a neopakovatelné.
Projekt THEATRUM PYROBOLI pracuje s historickými podklady písemnými, ale i obrazovými, tj. různé mědirytiny a nákresy  od 16. – 19. století. Jako jediní se zabýváme divadelním obsahem a realizujeme připravená libreta. Festival Concentus Moraviae je velkou výzvou pro naše projekty. Jeho umělecká náplň nám dává možnost připravit výjimečné představení v oboru komponovaných ohňostrojů. Všechny vás zveme, přijďte se podívat!
 

Název ohňostroje: Píseň noci

Obraz I. : Magická zahrada
V blikajících světlech se objevují siluety stromů. Praménky stříbrných vulkánů kreslí kouzelné fontány.
Fantazijní květy a japonská slunce otvírají noční zahradu snů. Na nebi tančí zlatá kola a chvosty barevných hvězdiček.
Ohňový vodopád lemuje okraj pomyslné zahrady. Budquet měsíčních květů naplňuje kouzelnou noc.

Obraz II.: Tanec hvězd
Ohnivá kola stříbrných klasů se roztáčí v rytmu hudby. Barevné tryskající světličky se rozlétají na noční obloze.
Ohňové květy – chryzantémy, pivoňky a jiřiny se představují v celé škále barev. Divoké grossety tančí svůj spontánní tanec a
vytváří mystický obraz. Zlatá stěna končí tento ohňostroj a naplňuje nebeské plátno tekoucím ohňovým deštěm štěstí.