Lenka Konkoľová & Eva Kratochvílová

Po 16.10.2023
19:00
koncert
Kavárna Coffein
dobrovolné
-

LENKA KONKOĽOVÁ | kytara, zpěv
Po úspěšném loňském koncertě v kavárně Coffein opět vystoupí oblíbená tišnovská písničkářka Lenka Konkoľová. Zpěv je pro ni osobní až intimní vyjádření a její autorské písně se pohybují na pomezí hned několika různých žánrů (jazz, alternativa, folk, soul).

EVA KRATOCHVÍLOVÁ | klávesy, zpěv
První uvedení písní z připravované desky autorských písní Simple love songs for beginners.
„Simple love songs for beginners se vyznačují tím, že mají v textu jedno z těchto slov: love, love, love, forever, never, you and me, i love you, i need you, today, tommorrow – a jsou na tři akordy. Na začátku. Pak se to zkomplikuje. Jako všechno. A má to happy end."
Evu doprovodí na violoncello Břetislav Vybíral ml.

Eva Kratochvílová vystudovala psychologii na FF MU v Brně, činoherní herectví na DAMU v Praze. Prvních třicet let strávila víceméně v divadle, kdy buď hrála nebo režírovala. Další dekádu převážně s vlastními dětmi a hudebními projekty na Tišnovsku. Je autorkou Zpívária, umělecké dílny pro veřejnost, která přináší klid v přesvědčení, že zpěv patří všem, a několika storysingingových pohádek (Angatar, Vlaštovky, Královničky, Betonová sukně). Dalo by se toho snad říct i víc, ale nejdůležitější z toho je, že vynalezla terapeutickou metodu Audiodeník a díky ní už není tak ukecaná jako dřív. Simple love songs jsou absolutní premiéra, kdy se Eva neschová za žádnou roli, ale vysvlíkne se ve svých prostých milostných písních sama do sebe.
Břetislav Vybíral ml. je nadějí nové generace cellistů pocházející ze slavné muzikantské rodiny. Působí v Městském divadle Brno, kapele Arrhytmia, RB Boys a nedávno hrál až u samotného vévody z Edinburghu.

Přijměte pozvání ku příjemnému poslechu živé hudby u sklenky něčeho dobrého v kavárně Coffein.

Rezervace míst na telefonu 734 267 879.
Doporučené dobrovolné vstupné 180 Kč.
Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.