Koloběžkou po Asii

Po 21.10.
19:00
přednáška s projekcí
Kino Svratka
Vstupné základní 180 Kč snížené 120 Kč, předprodej 150 Kč
-
cestopisná přednáška Marka Jelínka

Městské kulturní středisko Tišnov ve spolupráci se spolkem Oči dokořán vás zvou na charitativní cestopisnou přednášku Marka Jelínka.
Marek Jelínek se po zdařilé výpravě v roce 2017 napříč Jižní Amerikou stal hitem cestovatelských festivalů. Pravidelně vyprodává přednáškové sály a pomalu se z něj stává něco jako „profesionální“ cestovatel, což má, jak říká, své plusy i mínusy. Jeho přednáška s názvem Koloběžkou po Asii se uskuteční v sále kina Svratka v Tišnově v pondělí 21.10.2019 v 19,00.
Dobrodruh Marek na své červené koloběžce ujel neuvěřitelných 7850 km z Nového Dillí do Singapuru. Cesta vedla přes devět států včetně Indie a Nepálu, kde zdolal i známý Annapurna trek. Cestou uprostřed chudého Bangladéše v rámci projektu Dobroběžka navštívil školy provozované českou organizací ADRA. Zastavil se u Tádž Mahalu, v Nepálu, projel Barmou, Thajskem, Laosem Vietnamem, Kambodžou a Malajsií. V Kambodži zavítal do školy CBE Christine, kterou podporuje spolek Kambodža Oči dokořán, z.s. se sídlem v Tišnově..
Dojet si k posvátné řece Ganze k magickému městu Varanasí, vykonat tam rituál v podobě zapálení svých bot a poslání po řece. Z hinduistických chrámů nechat promlouvat do své duše hlas boha Shivy. Jezdit v třítýdenním monzunovém dešti v růžové pláštěnce po Laosu a učit místní buddhistické mnichy jezdit na své koloběžce. Vypít hektolitry mangového džusu. Nechat se eskortovat bangladéšskou policií. Naučit se říkat děkuji v osmi jazycích... a mnohem více Marek Jelínek prozradí na své přednášce, protože, jak sám říká, „Stojí za to věřit, že všechno je možné!"
Pokud nám bude Buddha nakloněn, tak se v závěru večera se můžete těšit i na vzácné překvapení přímo z Kambodže.
Zakoupením vstupenky podpoříte školu CBE Christine v Kambodži
 
Osvobozeno od daně § 61 zák. o DPH 235/2004 Sb.