Karasovo divadlo - Eva Černá: Tanec pro Karla IV.

Čt 19.04.
19:00
divadelní představení
Kino Svratka
1.-9. řada 140,- Kč /10.-22. řada 120,- Kč
Předprodej v TIC Tišnov (náměstí Míru 120) a online přes rezervační systém Kina Svratka

Eva Černá: Tanec pro Karla IV.
O Karlu IV. toho už bylo řečeno, napsáno a sehráno hodně, ale Karasovo divadlo zvolilo trochu neobvyklý způsob - představí divákům našeho nejslavnějšího panovníka očima jeho čtyř manželek.
Každá manželka měla své přednosti (a jistě i chyby) a svůj vyměřený čas, někdy delší, někdy opravdu krátký, ale Karel IV. je jistě miloval nebo přinejmenším ctil všechny. To jen ony, manželky, si ještě v nebi stále kladou otázku, kterou vlastně měl rád nejvíce.
 
Karasovo divadlo
Karasovo divadlo obnovilo svou činnost červnu roku 2015 po více jak dvaceti letech, nyní je součástí Tělocvičné jednoty Sokol Tišnov a jeho hlavní působiště je tudíž v tišnovské sokolovně.
Za dva roky fungování již soubor zrealizoval čtyři premiéry a odehrál zhruba dvě desítky repríz. Z toho jsou dvě představení určeny hlavně pro děti, jedno pro dospělé a jedna hra je vhodná pro celou rodinu. 
„Karasáci“ jsou aktivní na rozličných lokálních akcích, ale také za humny – v roce 2016 například získali ocenění na divadelním festivalu Hoblík v Hodoníně za zpracování divadelní hry Ženitba od N. V. Gogola.
Hrou Tanec pro Karla IV. zahajuje Karasovo divadlo svou třetí sezónu.
Divadlo chce i nadále navazovat na stávající aktivity a přinášet všem divákům a hlavně dětem v Tišnově i blízkém okolí hodně radosti.
 
Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.