Jazz Fest Brno v Tišnově - Efe Turumtay a Nikola Zarić

Čt 26.03.
19:30
jazz
Velký sál MěKS
Vstupné 290 Kč, snížené 250 Kč
Předprodej v TIC nebo online na webu Kina Svratka, namístě 30 minut před koncertem. Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/2004 Sb.
Jazz Fest Brno on the Road Tišnov

Uznávané hudební duo Turumtay-Zarić zahraje temperamentní směs jazzu a world music
Do Tišnova podruhé zamíří série JazzFestBrno on the Road. Ve čtvrtek 26. března 2020 se ve Velkém sále Městského kulturního střediska představí dva kosmopolité s tureckými a srbskými kořeny, kteří se usadili ve Vídni. Houslista Efe Turumtay a akordeonista Nikola Zarić v programu Via zrcadlí nejen jejich putování po konkrétních místech naší planety, ale také hledání společných hudebních cest, jejichž pojítkem je neustálý pohyb. Koncert přinese zábavnou hudební konverzaci muzikantů s etnickými kořeny a virtuozitou klasicky školených hráčů. Posluchače čeká mix rytmů a zvuků orientu a Balkánu přenesený do světa tanga, jazzu nebo klasické hudby.
Houslista Efe Turumtay se narodil v Istanbulu, vystudoval Vienna Music Institute a ve Vídni také žije. Podílí se na celé řadě mezinárodních projektů včetně Invisible World českého kontrabasisty Tomáše Lišky. Vídeňský rodák se srbskými kořeny Nikola Zarić vystudoval hru na akordeon na konzervatoři Franze Schuberta a nasbíral řadu mezinárodních cen. Je univerzálním virtuosním hudebníkem, který se sebevědomě a přirozeně pohybuje napříč žánry.
„Filozofií našeho festivalu je přinášet především nové, neokoukané věci. Chceme Tišnovanům představovat špičkový jazz a využít sílu naší značky k tomu, abychom hudební fanoušky přiměli jít i na něco, co třeba dopředu neznají,“ říká umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka, kterého těší, že i loňský koncert této série v podání jihoafrické zpěvačky Melanie Scholtz a amerického klávesisty Briana Charetta se v Kyjově setkal s pozitivním ohlasem.