Jazz Fest Brno on the Road - dvojkoncert

Ne 27.06.
18:00
jazz
Park Farská zahrada
Předprodej 250 Kč, snížené 200 Kč, na místě 300 Kč, snížené 250 Kč
Prodej vstupenek v TIC a prostřednictvím on-line systému Kina Svratka. V den koncertu je možné zakoupit vstupenky na místě 30 minut před začátkem koncertu. Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.
Turumtay & Zarić, Vilém Spilka Quartet

JazzFest On The Road v Tišnově na třetí pokus. Jsme nesmírně rádi a je nám velkou ctí, že můžeme v Tišnově přivítat jedinečný a světově uznávaný JazzFest Brno. Tišnov má i díky velmi úzkým vazbám na realizační tým tohoto fenomenálního festivalu jedno z privilegovaných postavení a řadí se mezi pouhá tři města mimo Brno, kde se koná slavný festival.
Smutné čekání na koncerty, které jsme museli díky COVIDu přesouvat, vystřídala velká radost a podařilo se nám dohodnout rovnou dvojkoncert během jediného dne. Proto v Parku pod kostelem – Farské zahradě budeme moci od 18 hodin přivítat duo Turumtay–Zarić, poté zhruba od 19.30 Vilém Spilka Quartet.
První kapelu tvoří ve Vídni usídlená mezinárodní dvojice: houslista tureckého původu Efe Turumtay a akordeonista se srbskými kořeny Nikola Zarić. Jejich program nazvaný Via je avizován jako směsice rytmů i zvuků orientu a Balkánu, přenesených oběma protagonisty do oblasti tanga, jazzu či klasické hudby. Tento koncert je naprosto jedinečný a jeho atmosféra vás doslova pohltí.
Po krátké přestávce vystřídá zahraniční muzikanty kapela moravská. Kvarteto kytaristy Viléma Spilky, které tvoří saxofonista Radek Zapadlo, kontrabasista Vlastimil Trllo a bubeník Martin Kleibl, vydalo v roce 2019 desku s názvem Čekání na Toma, vyhlášené v anketě odborníků Českého rozhlasu nejlepší domácí jazzovou deskou roku. Můžeme se těšit na skladby z tohoto alba, ale jistě se objeví i kreace z předchozí desky, která zajímavě ztvárňovala mimo jiné skladby Jana Nedvěda.

Online vstupenky si můžete koupit zde