Cotatcha Orchestra

Pá 15.12.2017
19:30
koncert
velký sál MěKS
250,- Kč dospělí / 100,- děti, studenti a senioři
Předprodej - TIC Tišnov (náměstí Míru 120)

Nabízíme vám jedinečný projekt – klasický big band s lokálními moravskými kořeny, který sdružuje nejlepší muzikanty z České republiky a Slovenska! 
 

Koncert věnovaný poctě legendě jazzového kontrabasu Vincenci Kummerovi
 
Cotatcha Orchestra je šestnáctičlenný „dvougenerační“ big band charakteristický skvělou kvalitou produkce, mladými talenty, svébytným zvukem a originálním repertoárem. Tu poslední složku dokládá orchestr zbrusu novým programem věnovaným rodákovi z nedalekého Brna Vincenci Kummerovi, ve kterém představuje výhradně skladby tohoto mezinárodního hudebního velikána.
 
Vincenc Kummer po úspěšném působení na tehdejší domácí jazzové scéně a angažmá v orchestru Ladislava Štaidla, který v sedmdesátých letech doprovázel Karla Gotta, emigroval v roce 1981 do Švýcarska, kde za 25 let hrál jako residentní basista v Zurichu se světovými hvězdami jazzového nebe, jakými byli například Dexter Gordon, Dizzy Gillespie, Chet Barker a mnozí jiní.  Po návratu do rodného Brna začíná spolupracovat s představiteli nastupující jazzové generace: především s Vilémem Spilkou (umělecký ředitel brněnského festivalu JazzFestBrno, vedouci katedry jazzové interpretace na Hudební fakultě JAMU), se saxofonistou Radkem Zapadlem nebo s bubeníkem Kamilem Slezákem.
Jednou z výslednic těchto spoluprací je i Cotatcha Orchestra, kde se Vincenc Kummer mimo to, že zastává post kontrabasisty, realizuje i jako výtečný bigbandový skladatel a aranžér. 
 
Celý pořad slovem doprovodí a hudbu tak propojí nevysychající studnice hudebních vědomostí, učitel a muzikant dlouhá léta působící v Tišnově, vynikající Jan Dalecký (dříve Beránek).