Komunikujeme

Pá 02.01. - Ne 25.01.
10:00 - 18:00
výstava
Muzeum města Tišnova
30,- Kč / 15,- Kč
dospělí / děti

Interaktivní výstava o způsobech komunikace - od šeptání až po mezikontinentální bezdrátové spojení, zapůjčená z Mendelova muzea Masarykovy univerzity. Výstava představuje fenomén komunikace z mnoha různých pohledů a v nečekaných souvislostech. Výstavu zahájíme v sobotu 8. 11. 2014 v 16.00 hod.

Každodenně používáme přístroje, k jejichž sestrojení bylo nutno využít špičkových výrobních postupů a znalostí nejlepších vědců naší civilizace. Přístroje samotné jsou pro nás pouhou „černou krabičkou“, na které mačkáme knoflíky. Technologie dosáhla tak vysoké úrovně, že se pro většinu svých uživatelů stala magií (tak, jak to před lety předpověděl A. C. Clarke).
Každého návštěvníka osloví interaktivní exponáty – exponáty, které nutí k duševní i fyzické spolupráci. Každý z exponátů je zaměřen na jeden konkrétní problém komunikace – zavěšené bludiště otestuje schopnost dvojice lidí domluvit se na vyřešení problému, padající dominové kostky umožní úvahy nad tím, jak rychle se šíří signály, počítač sleduje předávání signálů mezi mobilním telefonem a jeho základnovým vysílačem (do této debaty může vstoupit návštěvník i svým mobilem).
Za autory výstavy Václav Piskač