Gruzie – ráj pod hradbami Kavkazu

St 01.04.2015
18:00 - 19:30
přednáška
Muzeum města Tišnova
40 Kč / 20 Kč
-

Roman Janusz a Muzeum města Tišnova Vás srdečně zvou na multimediální projekci – diashow s názvem: Gruzie – ráj pod hradbami Kavkazu.
 
Magická krajina pod hradbami Kavkazu se stala pro nás neodolatelnou výzvou již podruhé. Nově zpracované diashow o Gruzii přinese proto nejenom tradičně krásné fotografie, autentickou gruzínskou hudbu a strhující vyprávění, ale především rozsáhlý a poutavý pohled na tuto přírodní i kulturní pokladnici Asie.
 
Malebná Tušetie – staleté kamenné věže a tvrze, hluboká údolí a majestátné čtyřtisícovky hlavního hřebene Kavkazu… Na pomezí Čečenska a Dagestánu – putování tradiční pasteveckou stezkou do kouzelné Chevsuretie… Tajemné domy mrtvých a středověká pevnost Šatili… Uplisciche – starověké skalní město… Gori – vzpomínka na Stalina… Svanetie – pokladnice Gruzie aneb cesta kavkazským Tibetem… Vražedná gruzínská pohostinnost aneb jak přežít ohnivou „čaču“… Výstup na monumentální štít Kazbeg (5047m)… Mystické údolí Truso – sopečný ráj… David Garedža – meditace mezi skalními monastýry… Tbilisi – kulturní i gurmánský vrchol expedice… Fascinující magické Zakavkazsko…