Unikátní projekt Everyman aneb Země peciválů

Unikátní projekt Everyman aneb Země peciválů

 
Everyman aneb Země peciválů je jedinečná divadelní inscenace Karasova divadla v produkci Pavla Hanáka, která spojuje dva divadelní texty – perlu světového divadla Everyman a českou lidovou hru Zrcadlo masopustu. Inscenaci provází krásné lidové písně z pera Jiřího Pavlici. Výtvarné pojetí Everymana je inspirováno nádhernými obrazy Hieronyma Bosche, Pietera Brueghela st. a maskami české masopustní tradice z Veselého kopce.

Děj Everymana aneb Země peciválů se odehrává ve vesnické hospodě v období masopustu, kam přijíždí kočovní herci a muzikanti, aby zde sehráli divadelní hru o Everymanovi. Hašteřivá lakotná šenkýřka se se svým starým pobožným mužem neustále přou o tom, jak správně vést jejich živnost. Hospodští hosté představují různé povahy lidí a tropí si šprýmy z této prapodivné dvojice. Bujaré veselí se střídá s lidovou moudrostí a něhou, stejně jako se střídá příběh šenkýřky a hospodského s příběhem, který přinesli kočovní herci – s Everymanem. Ten vypráví alegorický příběh o člověku a o jeho pouti životem, o odvěkém souboji mezi laskavostí a bohatstvím, láskou a zradou, přátelstvím a vypočítavostí, upřímností a falší. Tento odvěký souboj byl stejný před pěti sty lety, kdy hra vznikla, jako dnes. Proto je nám Everyman tak blízký, protože je svojí povahou současný.

Na tomto unikátním projektu spojily síly tři tišnovské organizace – Karasovo divadlo coby člen T. J. Sokol, Základní umělecká škola Tišnov a Městské kulturní středisko Tišnov. A přestože se jedná o divadelní projekt vzniklý na bázi dobrovolnictví, nic si nezadá s výkony profesionálů, možná je v ledasčem předčí – v upřímnosti, v nasazení a ve velkém srdci, které do inscenace každý vložil.
 

Informace k prodeji vstupenek:

Nenechte si ujít divadelní událost roku - a kupte si vstupenky již nyní!

premiéra 27. ledna 2019
reprízy  3. února  |  24. února  |  3. března  |  sokolovna Tišnov
open-air bonus  21. června  |  Letní kino Tišnov (abonenti Divadelního předplatného MěKS 2018/2019 mají 50% slevu)

Kde a jak získáte vstupenky?

v předprodeji od 3. 12. 2018 (pro premiéru a reprízy)
cena vstupenky: 199 Kč (dospělí), 159 Kč (ZTP, děti do 15 let a senioři)

1. osobní zakoupení v TIC Tišnov (nám. Míru 120, po–pá 8.00–12.00, 13.00–17.00)
                nejpozději však do pátku 17.00 hod. před termínem představení
2. on-line rezervace na www.mekstisnov.cz (portál Kina Svratka): https://www.mekstisnov.cz/kino-svratka/archiv-filmu/everyman-aneb-zeme-pecivalu
                rezervovanou vstupenku je nutné vyzvednout do 5 dnů v TIC Tišnov,
                nejpozději však do pátku 17.00 hod. před termínem představení
3. on-line vstupenky na www.mekstisnov.cz (portál Kina Svratka): https://www.mekstisnov.cz/kino-svratka/archiv-filmu/everyman-aneb-zeme-pecivalu
                zakoupení je možné nejpozději do pátku 17.00 hod. před termínem představení

před představením
cena vstupenky: 249 Kč (dospělí), 199 Kč (ZTP, děti do 15 let a senioři)
zakoupení vstupenky 2 hodiny před začátkem představení v místě konání