Tišnovské kulturní léto 2020

Tišnovské kulturní léto 2020

Ve znamení Andělů

Letošní Tišnovské kulturní léto bude mimořádné. Mnoho kulturních pořadatelů muselo výrazně změnit své plány a MěKS na tom není jinak. Půlroční přípravy ze dne na den spadly pod stůl a my jsme museli začít stavět program na léto od základu jinak. Nevadí, i nepříznivé situace přinášejí příležitosti. Díky omezením, která nám svázala ruce a tomu, že až do začátku května vůbec nebylo jasné, jaká budou pravidla hry pro pořádání kulturních akcí, přičemž se nedá vyloučit, že se ještě nezmění, jsme rychle postavili zcela novou dramaturgii. Je jasné, že mnoho lidí muselo zrušit své plánované dovolené, a i proto chceme přinést možnost kulturního vyžití v našem městě a podpořit návštěvníky, ale i umělce.
Program je doslova napěchovaný a téměř každý týden se odehraje jeden koncert. Vsadili jsme na pestrost žánrů a na kvalitu účinkujících. Většina z umělců, kteří letos v létě vystoupí jsou držitelé prestižních hudebních cen Anděl. A vstřícnost, se kterou jsme se u nich setkali při domlouvání jejich vystoupení nás mile překvapila.
Určitě vás potěší muzikanti a skupiny:
Mirek Kemel
AIVN'S NAKED TRIO

Beata Hlavenková
VOILA
Thom Artway
The 6 Fireballs
Bára Zmeková
Jarret
Léto s Monikou - koncert Moniky Midriakové
Circus Ponorka – Honza Ponocný
Maok

Peckou letošního léta by měl být i koncert legendárních Monkey Business, pokud se tento „majstrštyk“ podaří, ale ještě záleží na uvolnění vládních opatření.
V letošním roce se budou akce odehrávat v několika prostorech. Oživíme areál Letního kina Tišnov, kde se podařilo krásně zrekonstruovat terasy před restaurací. Samozřejmostí je unikátní prostor zahrádky U Palce. Již loni jsme uspořádali mimořádný koncert v Hostinci u Vlachů v Jamném a letos tomu nebude jinak. Do programu se zapojí i dvě výjimečné události, které pořádá spolek The MÚZY, který připravuje nejen koncerty, ale i hudební workshopy Beaty Hlavenkové a Maoka. V rámci letošního kulturního léta se odehraje i Bigbetaová noc v obci Železné.
Vstupné na pořádané MěKS bude na většině koncertů jednotné. Základní bude ve výši 250,- a snížené 200,- (senioři 65+, děti a mládež do 15 let, ZTP a ZTP/P). Vstupenky bude možné zakoupit v TIC, nebo on-line na webových stránkách Kina Svratka v systému Ticket Ware a samozřejmě na místě v den koncertu. Vzhledem k předpokládanému omezení počtu diváků prosím nenechávejte koupi vstupenky na poslední chvíli, nemuselo by se na vás dostat.
Vstupné je osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/2004 Sb.
Bezpečnostní opatření
V současné době počítáme s opatřeními, které vycházejí z vyhlášky Ministerstva zdravotnictví, což znamená, že vstup na koncerty bude možný pouze s rouškami v omezeném počtu osob, budou se držet rozestupy mezi lidmi, bude nutné si při vstupu dezinfikovat ruce, což platí i u vstupu na toalety a budeme preferovat platby kartou. Nicméně je možné, že se tato opatření budou měnit v návaznosti na nařízení vlády, a proto prosím sledujte naše webové stránky a facebookový profil, kde budeme všechny informace aktualizovat.