Sezóna KPH 2020/21

Sezóna KPH 2020/21

Refundace abonmá

Vážení příznivci kultury a zejména klasické hudby. S vírou, že se nám společně podaří překonat pandemii, jsme v loňském září spustili abonentní cyklus Kruhu přítel hudby na sezónu 2020/21. Měli jsme připravený krásný a pestrý program sedmi koncertů. Bohužel se ukázalo, že se COVID-19 nepodaří porazit tak rychle, jak jsme doufali. A tak se stalo, že bylo možné realizovat pouze jeden jediný koncert na začátku sezóny. Adventní koncert Pavla Šporcla jsme museli vloni zrušit a začali jsme přesouvat další naplánované koncerty s vírou, že v první půli roku 2021 se nám podaří nabouranou sezónu alespoň nějak zachránit. Opět jsme prohráli. Bohužel z veškerých oficiálních míst, primárně z Ministerstva kultury a Ministerstva zdravotnictví neexistují žádné relevantní informace, o které bychom se dokázali opřít, stejně jako jakýkoli variantní scénář či návod na to, za jakých podmínek vůbec lze plánovat návrat živé kultury do našich životů.
Jsme proto bohužel donuceni k předčasnému ukončení abonentního cyklu Kruhu přátel hudby sezóny 2020/21, protože již nejsme schopni naplnit její program. Z toho důvodu musíme přistoupit k refundaci vstupného stávajícím abonentům. Abonentky uhradíme všem držitelům převodem na jejich účet. Proto zdvořile prosíme, aby se obrátili na naše kolegyně z Turistického informačního centra, které jim s tím pomohou.
Přes to všechno se nevzdáváme. Koncerty, které se nepodařilo uskutečnit, se pokusíme umístit do příští sezóny. Již dnes máme například domluven náhradní termín adventního koncertu Pavla Šporcla. Ukončení každé sezóny KPH tradičně obstarával Tišnovský komorní orchestr, mělo tomu tak být i letos v květnu. Víme, že tento termín nebude možné zabezpečit, a proto jsme s naším domácím souborem dohodli přesun koncertu na středu 30. 6. 2021. Akce se uskuteční netradičně v zahradě parku pod kostelem. Posluchači se mohou těšit na skladby z díla Mendelssohn-Bartoldiho, Stamice či Warlocka. Našim věrným držitelům abonmá KPH na sezónu 2020/21 chceme vyjádřit vděčnost alespoň tím, že na tento koncert budou mít vstup zdarma a připravíme pro ně místa v první řadě.