Podpořme tišnovský komiks

Podpořme tišnovský komiks

Všechno začalo na jaře 2014 objevem kamenných základů středověké šibenice na kopci Klucanina, nedaleko Tišnova. Po skončení průzkumu jsme chtěli lidem přiblížit lidem tuto trochu temnou historii našeho města. Tak začal projekt Cesty hrdelního práva podle libreta Sedmi hlavních hříchů...
 

V této chvíli finišuje realizace této myšlenky "poslední cesty odsouzenců" z tišnovské radnice až k šibenici, kterou podpořilo město Tišnov i Jihomoravský kraj. Trasu stezky tvoří skutečných sedm zastavení zpodobňujících sedm hlavních hříchů. Kamenné výtvory Milivoje Husáka u každého zastavení budou mít přitom z rubové strany ztvárněné ctnosti, která jsou opakem hříchu uvedeného na líci.
Potom nás napadlo - co takhle přiblížit náš nápad i dalším věkovým skupinám? Výtvarně, srozumitelně, nápaditě? Z archívů jsme vybrali nejznámější hrdelní zločiny, které zpracováváme formou komiksu. Chtěli bychom všem přiblížit tajemné příběhy a zároveň ukázat, za jaké zločiny a jakým způsobem se v tehdejších dobách trestalo. Neznámějším případem bylo řádění zločinecké bandy, kteří si říkali Pekelníci, podle hospody Peklo, kde se tito mordýři scházeli. Barokní dům s dvojitou sedlovou střechou Peklo dodnes stojí, a bude zmíněn a vyobrazen i v komiksu.
 

Naším novým projektem chceme pokračovat v započaté práci - upozorňujeme na lokální historii (ať už filmy, přednáškami, tištěnými almanachy nebo objekty - ze kterých je třeba tvořená Cesta hrdelního práva) a snažíme se, aby k ní všichni bez rozdílu věku měli blízko. Pokud se nám podaří vybrat cílovou částku, zaplatíme z ní kompletní grafické práce na komiksu a budeme mít v ruce výsledek, který si může se zájmem prolistovat a přečíst několik současných a snad i budoucích generací. Náš cíl je mít kvalitně zpracovaný komiks - a bylo by skvělé, kdyby podnítil zájem o lokální historii dalších takových nadšenců, jako jsme my :-)
 

Link na projekt na stránkách HITHIT:
https://www.hithit.com/cs/project/3455/komiks-hrdelnich-zlocinu-mestecka...

Děkujeme!
Miloš Sysel
CONTINUUM VITAE

  • Komiks hrdelních zločinů městečka Tišnova - promo video
    Komiks hrdelních zločinů městečka Tišnova - promo video