Melanie Scholtz & Brian Charette: Homeland

JAZZFESTBRNO v Tišnově
Út 19.03.
20:00
jazz
velký sál MěKS
199,- Kč
Jednotná cena
JAZZFESTBRNO se zastaví v Tišnově

Výjimečná hudební událost míří do Tišnova
Tišnov bude mít tu čest přivítat na domácí půdě duo Homeland, které tvoří vynikající americký klavírista a varhaník Brian Charette a Jihoafričanka Melanie Scholtz, zpěvačka nevšedních kvalit a talentu, hrdá majitelka nádherného hlasu a kreativní duše.
Pokud byste měli obavu z toho, že vám jazzový žánr není blízký, tak můžete v klidu tuto obavu opustit. To, co je připraveno pro tišnovské publikum, jde daleko za hranice klasického jazzu a spíše se setkáte s novým a opravdu netradičním, ale veskrze současným pojetím hudby.  Příležitost představit místnímu publiku jeden z nejosobitějších souborů, který vystoupí v rámci letošního festivalu JAZZFESTBRNO je zcela unikátní a v historii kulturních akcí města Tišnov výjimečná.
Jihoafrická zpěvačka Melanie Scholtz a ceněný americký multiinstrumentalista Brian Charette jsou životními partnery. Každý z nich je zaměstnán řadou vlastních hudebních projektů, nyní se ale setkávají na jednom pódiu v elektronickém duu nazvaném Homeland a v jejich vroucí intepretaci tradičních melodií z celého světa se přirozeně zrcadlí velmi rozdílné hudební zázemí a zážitky každého z nich. Brian Charette se svými syntezátory a elektronickými bicími dodává hudbě funk a nakažlivé beaty. Sebevědomá vokalistka Melanie Scholtz zaujme nejen výjimečným témbrem svého hlasu a hrou s vrstvením smyček, ale i lehkostí, s jakou přechází z jihoafrické xhoštiny do mnoha dalších jazyků. Melanie nedávno následovala svého partnera do New Yorku. Vazba obou interpretů na Česko je znalcům dobře známa, oba zde odehráli řadu koncertů a částečně tu dokonce žili. Pomyslný kruh se tak uzavírá a jejich společný projekt do zdejšího prostředí parádně zapadá. Charismatická Melanie Scholtz i řemeslně dokonalý a zároveň sdělný hudebník Brian Charette jsou ideálním párem a podium jim mimořádně sluší.
Koncert se uskuteční 19. března v 20:00 hod. ve Velkém sále MěKS a vstupenky na tuto akci si můžete zakoupit v Turistickém a informačním centru Města Tišnov za pouhých 199,- Kč. Věříme a doufáme ve velký zájem diváků, a proto jsme v případě potřeby připraveni přemístit koncert do sálu Kina Svratka.