Festival Zdeňka Pololáníka - Prague Cello Quartet

St 11.09.
19:00
klasická hudba
kino Svratka
100,- Kč / 60,- Kč
Sleva platí pro ZTP, důchodce a studenty.

Prague Cello Quartet
 
Program:
Bjork - Dancer in the Dark; Overture
P. I. Tchaikovsky - Rococo Variations
Nino Rota - Kmotr (the Godfather)
Django Reinhardt - Bellevile
Frank Churchill a Leigh Harline - Sněhurka a sedm trpaslíků
--- přestávka ---
Monty Norman - James Bond Theme
Alan Silvestri - Forest Gump
John Williams - Indiana Jones
Ennio Morricone - Misie
Metalica - Nothing Else Matters
Vittorio Monti - Čardáš
Glen Hansard a Markéta Irglová - Falling Slowly
Dick Dale - Misirlou
 
Prague Cello Quartet debutovalo na podzim roku 2006 v Praze v paláci Žofín na vystoupení pro několik set lidí. Nečekaně velký úspěch motivoval členy do další práce.
 
Každý hráč souboru se stal zároveň i aranžérem, jelikož pro toto jedinečné uskupení, v České republice v současnosti jediné profesionální, bylo zkomponováno doposud minimum repertoáru. Výhodou při úpravě skladeb jsou možnosti violoncella, jehož rozsah je velmi blízký lidskému hlasu a pokrývá jak basovou škálu, tak i vysoké houslové polohy.
 
Dnes jsou tito cellisté převážně studenti Akademie múzických umění v Praze. Jejich repertoár, vytvořený jednak z oblíbených skladeb každého člena a jednak na přání nejrůznějších posluchačů nebo na požadavek při různých příležitostech, zahrnuje hudbu takřka všech moderních směrů- od jazzu přes film až po metal, ale i úpravy děl velkých skladatelských osobností klasické hudby. Hlavní hybnou silou tohoto kvarteta je potřeba tvořit, a to originálně, bezprostředně, s radostí a kvalitou, o čemž vypovídá i množství cen, získaných jednotlivými členy na mezinárodních soutěžích.
 
Jedním z cílů, které si Prague Cello Quartet vytyčilo, je přivést ke kvalitní hudbě posluchače každého věku a srozumitelnou cestou jim ukázat, že i klasická hudba “se dá poslouchat”. Dalším zájmem cellistů je podpora různých benefičních projektů. Nedávným úspěchem byl například benefiční koncert, který významnou částí pomohl sehnat peníze na opravu nebezpečného hřiště pro mladé v Praze. Kromě výchovných, benefičních a celovečerních koncertů vystupuje Prague Cello Quartet na festivalech, plesech, vernisážích nebo jiných slavnostních příležitostech, a také na nejrůznějších netradičních vystoupeních. Mohli jste jej shlédnout též na televizních obrazovkách.