Divadlo Stodola - Rebelové ze Stodoly

Ne 19.02.
19:00
divadelní představení
kino Svratka
1.-9. řada 140,- Kč /10.-22. řada 120,- Kč
Předprodej - TIC Tišnov (Brněnská 475, 666 01 Tišnov)

známý muzikál v podání naprosto skvělého amatérského souboru
 
Divadlo Stodola
První zmínka o divadle v obecní kronice je z roku 1893, kdy vznikl „Spolek čtenářsko-pěvecký“, který působil do roku 1914. Od 2. světové války zde bylo různými spolky, např. Orel, Sbor dobrovolných hasičů, Sokol atd. sehráno asi 30 divadelních her. Historie novodobého ochotnického divadla se datuje od roku 2000, kdy se v hlavě Martina Beneše zrodila nezkrotná touha nastudovat divadelní představení. Název Divadla Stodola pochází z první zkušebny, která byla situována do staré Stodoly.  V roce 2004 založilo Divadlo Stodola tradici divadelního festivalu „Žně na Stodole“. Ročně divadlo odehraje 30-40 představení, pravidelně pořádá festival Žně na Stodole a pomáhá při organizaci menších festiválků v okolních obcích.
 
Rebelové ze Stodoly
Muzikálová hra dle slavné filmové předlohy v podání Divadla Stodoly. Příběh vojáků na útěku za svým snem o svobodě a jejich setkání s maturantkami, které hledají svou lásku. To vše s nadsázkou, humorem i lehkým mrazením, na pozadí událostí srpnové okupace roku 1968.
 
Režie: Šudoma Marek
Choreografie: Šudoma Marek a Mášová Martina
Scénografie: Buchta Ondřej
Hrají: Beneš Martin, Bíbel Tibor, Bubeník Vladimír, Buchta Ondřej, Cibulka Marek, Čermáková Hana, Gebauerová Jaroslava, Hanáková Lucie, Hašková Tereza, Kohnová Lenka, Lengálová Klára, Mášová Martina, Melkes Pavel, Novák Michal, Papoušková Miroslava, Pozidis Stavros, Preis Rudolf, Rybová Aneta, Rybová Nikola, Šťastná Ivona, Štěpánek Jan, Šudoma Marek, Vrzal Martin, Vymazalová Alena, Zukalová Veronika, Židlíková Eva
 
Předprodej vstupenek je ukončen vždy 1 den před akcí.
Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.