Divadlo A. Dvořáka Příbram - I. Dousková: Hrdý Budžes

Čt 24.05.
19:00
divadelní představení
Kino Svratka
1.-9. řada 390,- Kč /10.-22. řada 370,- Kč
Předprodej v TIC Tišnov (náměstí Míru 120) a online přes rezervační systém Kina Svratka

Irena Dousková: Hrdý Budžes
Dramatizace úspěšné stejnojmenné prózy spisovatelky Ireny Douskové. Hrdinka příběhu, žákyně druhé třídy základní devítileté školy Helenka Součková, nás zkoumavým i naivním pohledem osmiletého dítěte sugestivně provází tragikomickými roky husákovské normalizace, tak, jak se na počátku 70. let promítala do světa dětí i dospělých. Na pozadí prostředí školy a divadla v jednom „nejmenovaném“ okresním městě se odvíjí sled komických příhod, trapných zážitků, drobných i větších neštěstí, které malá Helenka nejen prožívá, ale zároveň je s bezprostředností svému věku vlastní hodnotí a komentuje.
 
Divadlo Antonína Dvořáka Příbram
Základní kámen divadla byl položen 1. května 1957 a posléze bylo město Příbram povýšeno do kategorie měst se stálou divadelní scénou. Za dobu téměř padesátileté existence se v hereckém souboru vystřídala řada osobností, např. Radoslav Brzobohatý, Miroslav Zounar nebo Jana Březinová. V současné době má Divadlo A. Dvořáka patnáctičlenný umělecký soubor.
V představení Hrdý Budžes exceluje především nepřekonatelná Barbora Hrzánová, která v roce 2004 dostala za roli Helenky Součkové cenu Thálie za mimořádný ženský jevištní výkon. Toto představení hraje se svými hereckými kolegy Jarmilou Vlčkovou a Liborem Jeníkem už patnáct let.
 
Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.