David Evans

Čt 11.05.
19:30
koncert
velký sál MěKS
140,- v předprodeji / 170,- na místě
Předprodej permanentek - TIC Tišnov (Brněnská 475, 666 01 Tišnov)

Po čase máte opět jedinečnou příležitost poznat autentické venkovské blues z mississippské Delty.
V Tišnově se totiž zastaví v rámci svého jarního evropského tour americký bluesman, kytarista a zpěvák David Evans, přezdívaný "profesor blues", držitel Americké bluesové Grammy za rok 2003!
 
DAVID EVANS,
dnes již 74 letý bluesman, se začal o blues muziku zajímat  již na začátku 60. let. V té době kamarádil a hrál s Al Wilsonem (pozdějším kytaristou slavných Canned Heat). Jako mladý student zažil Evans
proslulé californské léto 1967, jako posluchač také navštívil slavný hippie festival v Monterey, kde viděl v akci Jimmiho Hendrixe, Janis Joplin, Otise Reddinga a mnoho dalších hudebních velikánů.
Evanse však lákaly bluesové kořeny, začal se intenzivně věnoval studiu této hudby a zaznamenávat poslední zbytky původního autentického blues v deltě Mississippi. Objevil poslední lidové černé bluesmany, nahrával jejich písně a vozil je na koncerty do Evropy.

O bluesové muzice přednášel na univerzitách, napsal mnoho článků a průvodních textů k bluesovým
nahrávkám a několik důležitých knih.

Postupně začal vystupovat zcela sám a pokračovat jako muzikant a interpret tohoto žánru. Poměrně hodně koncertoval v západní Evropě, jezdil také do Jižní Ameriky. Natočil několik cd, kde čerpá
z původního autentického černého blues a tvorby lidových interpretů (často těch, které sám objevil). V posledních letech měly jeho evropské koncerty vždy několik zastávek také v České republice, vedle samostatných koncertů se představil v minulosti (dokonce dvakrát) také na festivalu v Náměšti nad Oslavou, hrál na festivalu v Trutnově, na Valašském špalíčku, na United Islands of Prague či na festivalu Otevřeno v Jimramově.
 

Nenechte si proto ujít tuto jedinečnou příležitost!
 
Předprodej vstupenek je ukončen vždy 1 den před akcí.
Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.