Snídaně v knihovně – online

Snídaně v knihovně: Proč se nechováme podle toho, co víme – Ondřej Přibyla
Čt 22.04.2021
8:30
virtuální přednáška
Městská knihovna Tišnov
bez vstupného
-
Proč se nechováme podle toho, co víme aneb Jakou roli hraje komunikace v (ne)řešení klimatické změny

V současné době docela dobře víme, jak řešit velké společenské problémy, jako je klimatická změna nebo epidemie koronaviru. Proč se ale jako společnost nechováme podle toho, co víme?
 
V Brain&Breakfast se podíváme na komunikační aspekty takových situací a problémů, kdy se skupina lidí nechová podle toho, co ví. Podrobněji se zaměříme na to, jakými způsoby může komunikace ve skupinách blokovat řešení problémů, a co můžeme dělat, aby se věci rozhýbaly.
 
Ondráš Přibyla vystudoval teoretickou fyziku, pak ale kolem roku 2006 přehodil výhybku a místo vědecké kariéry se začal věnovat komunikaci. Nejdřív působil jako popularizátor a lektor (učil mimo jiné předmět Změny klimatu na Masarykově univerzitě v Brně), později rozšířil svou doménu o metodiku nenásilné komunikace, mediaci konfliktů a práci s komunikační kulturou v organizacích. V projektu „Fakta o klimatu“ spolu se svým týmem vytváří vizualizace dostupných dat o změně klimatu a možných řešení a snaží se tak přispět ke kvalitě celospolečenské diskuse. Je laureátem Ceny za komunikaci globální změny klimatu za rok 2020.
 
Vzhledem k vývoji epidemiologické situace se snídaně nemusí vysílat z knihovny, ale můžete ji sledovat online po registraci: https://www.redbuttonedu.cz/registrace/. Tato registrace je zcela zdarma!