ŠANCE PRO OČI – zlepšení Vašeho zraku

Čt 13.09.
18:00
přednáška
Městská knihovna Tišnov
bez vstupného
-
Mgr. Martina Bajerová Šopfová

Navštivte přednášku a ukázkovou lekci zdarma. Vyzkoušíte si relaxaci svalů, posilování očních svalů a práci s dominantním okem.
 
Každé oko má šanci na zlepšení. Každé oko může vidět. Každé oko může být zdravé. Navštivte přednášku a ukázkovou lekci zdarma. Vyzkoušíme si uvolnění a relaxaci svalů, posilování očních svalů a práci s dominantním okem.
UVOLNĚNÍ A RELAXACE SVALŮ – pouze tehdy, pokud je naše tělo uvolněné, může krev v těle volně cirkulovat. Kyslík je přiváděn do všech tkání. I takto na první pohled bezvýznamná věc, může naprosto zásadně ovlivnit zdraví našeho těla. Naše oči ovládá množství svalů, které jsou kvůli dlouhodobému sledování monitorů, televize, mobilů ztuhlé. Ztuhlý oční sval může způsobovat deformace oční bulvy, bolesti, řezání, pálení očí, krátkozrakost i dalekozrakost a další neduhy.
POSILOVÁNÍ OČNÍCH SVALŮ – moderní doba a způsob života v dnešním světě zapříčiňuje, že naše oči mají velmi omezenou pohyblivost, nevyužíváme celého rozsahu možných pohybů. Naše oční svaly jsou tedy nejen ztuhlé ale také ochablé.
PRÁCE S DOMINANTNÍM OKEM – tato problematika je velmi podceňovaná a taktéž má velký vliv na zrakové schopnosti našich očí. Určíme si dominantní oko a vysvětlíme si, do jaké míry přebírá nad druhým okem své velení.