Na chvilku zavři oči –koncert skupin K-dur (Kuřim) a DNA – Dej Nám Akord (Brno) a autorské čtení z připravované stejnojmenné básnické sbírky Václava Brázdy.

Út 17.05.
19:00
autorské čtení
Městská knihovna Tišnov
vstupné dobrovolné
-

17. 5. v 19:00 v Městské knihovně Tišnov proběhne za hudební podpory skupin K-dur a DNA autorské čtení básní. Tuto vzácnou příležitost k zastavení nám zprostředkuje sám autor – Václav Brázda, profesně molekulární biolog, ale známý také svými uměleckými aktivitami. S jeho jménem se můžete setkat například v rádiu Proglas v rámci pořadu o akapelové hudbě a jeho vokální skupina DNA – Dej Nám Akord oslavila předloni už 20 let svého trvání. Podílel se také na organizaci happeningu Pamatuj!, koncertech k výročí Martina Luthera Kinga, ale třeba také na organizaci Kuřimského Aprílového Pochodu. Jak zmiňuje na stránkách svého projektu: „Básničky píšu od dětství, už na táboře jsem měl přezdívku „básník“ a vtipné rýmovačky na kamarády z druhého oddílu mě často nutily velmi rychle utíkat před rozezlenými táborníky. V rámci revolty na gymnáziu mi vycházely příspěvky v satirickém občasníku „Ražený klín“ a samozřejmě jsem pravidelný účastník akce „Guerrilla poetring“ – básnění v ulicích.“
Po jeho básnické prvotině – sbírce „Kvítí“ se připravuje v nakladatelství LYNX vydání více než sedmdesáti lyrických básní z posledních let ve sbírce „Na chvilku zavři oči“. Básně autora vás dostanou jistě do zasněné nálady a přivedou k úsměvům. Něžnou lyriku si budete moci poslechnout i na autorských čteních s koncerty 10. 5. v 19:30 v kuřimském klubu Kotelna, 12. 5. ve 20:00 v Brně v klubu Stará Pekárna a 17. 5. v 19:00 v městské knihovně Tišnov. Podpořit vydání básnické sbírky můžete za odměny na internetu: www.startovac.cz/projekty/na-chvilku-zavri-oci, SMS zprávou START 9534 na číslo 90211 (potvrzení zprávy je i vaší vstupenkou na koncert) – či přímo na koncertě.
Na chvilku zavři oči
Jen na chvilku zavři oči
a vnímej jen mé doteky.
Jen na chvilku zavři oči,
šetři si pohledy pro květy.
Jen na chvilku ukaž mi víčka,
má ústa půjdou jim naproti.
Jen na chvilku ukaž svá víčka,
já překvapím Tě hned vzápětí.
Jen na chvilku zavři oči
a na moje se spolehni.
Jen na chvilku zavři oči,
jsi štěstí mé první i poslední.