TIŠNOVSKÁ MUZEJNÍ NOC - ZRUŠENO!

So 14.11.2020
16:30 - 21:00
-
Galerie Josefa Jambora
-
-
divadla, dílničky, komentovky

Fenomén Muzejních nocí patří ve velkých evropských metropolích již řadu let ke stálým prezentacím kulturního dědictví zvláště atraktivním způsobem. Muzea a galerie nabízejí nočním návštěvníkům kromě prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu doprovodných i kulturních programů a stávají se místy mimořádných a nečekaných zážitků a setkávání.
Tišnov nabízí večerní prohlídky výstav a expozic Galerie Josefa Jambora a Muzea města Tišnova s bohatým dušičkovým programem pro děti.
Program:
16:30 - BETONOVÁ SUKNĚ
Příběh na motivy norské pohádky Kari, dřevěná sukně, velmi příbuzný naší Oslí kůži nebo Myšímu kožíšku. Hudba: Oivind Lilliemaehlum. Účinkuje: Eva Kratochvílová.
17:00 - DIVADLO LOUTKY BEZ HRANIC, Příběhy malé Lupitiny González, hraje: Dora Bouzková. Pro děti 4+.
Mexická oslava Dušiček je barevná, veselá a smrtečky i smrťáci se s radostí schází a společně vyprávějí své příběhy. Pojďme se podívat do rodiny malé Lupitiny González, kde právě začíná Día de los Muertos – mexický sváteční Den mrtvých. Bude se tančit, bude se zpívat a bude se vyprávět. I zde, v Zemi mrtvých, se všichni rádi od srdce zasmějí! Veselá loutková výprava do Mexika za tamní barevnou oslavou Dušiček, abychom si připomněli, že smrti není třeba se bát, protože je to přirozená součást našeho života. Loutková dílna po představení - magnetické loutky.
19:00 – 21:00 - komentované prohlídky výstavy Pavla Hayeka, s kurátorkou Radkou Kaclerovou
18:30 - 21:00Halloween v Müllerově domě, již tradiční pokračování oslavy Dušiček s výtvarnými dílnami, čtením strašidelných pohádek a hrami pro děti
19:00 - 21:00 - večerní prohlídky stálé expozice Müllerova domu