Pavel Matyska: z a do b

So 11.01.2014 - Pá 31.01.2014
10:00 - 17:00
výstava
Galerie Jamborův dům
30,- Kč / 15,- Kč
-

Srdečně vás zveme na výstavu nejnovějších obrazů Pavla Matysky, žáka prof. Jiřího Načeradského. Přijďte se podívat, co v současné době tvoří autor nezapomenutelné malby na stěně panelového domu na Hornické ulici (č. p. 942) v Tišnově, která bohužel před několika lety zmizela kvůli nezbytné rekonstrukci fasády. Mezi jeho poslední úspěchy můžeme zařadit například nedávnou výstavu v tak prestižní instituci, jako je Dům umění v Brně.
 
Matyskovy obrazy mohou nepřipraveného diváka mírně zaskočit naprostou uvolněností rukopisu, záměrnou redukcí barevnosti i detailu a rafinovanou hrou se symboly. Vyžadují nejen citlivé vnímání, ale i jistou míru zkušenosti se současným výtvarným děním. Pokud budete při prvním pohledu na rozměrná plátna na rozpacích, nenechte se odradit a zkoušejte k nim znovu najít cestu. Přijďte se podívat a nechte se prostě posunout z bodu a do bodu b!
 
„ Snažím se představit si, jak udělat další krok na rozmalovaném plátně, tedy stejně jako kaligraf, který celý den sedí pod stromem, na plátně má namalovanou větev a čeká, až na větev sedne pták, a pak ho během pár vteřin namaluje.“
http://www.pavelmatyska.cz/

Vernisáž

11. ledna proběhla v zaplněné galerii vernisáž Pavla Matysky, jednoho z nejvýraznějších představitelů současné brněnské umělecké scény. Za zahájení výstavy děkujeme Janu Schneiderovi, za erudované a zároveň vtipné úvodní slovo Michalu Konečnému a všem návštěvníkům za příjemnou atmosféru.