OPUS MAGNI

So 22.05.2021 - Ne 01.08.2021
15:00 - 17:00
výstava
Galerie Josefa Jambora
-
-
Milan Magni

Výstava představí tvorbu malíře, grafika a výtvarného pedagoga Milana Magni. V novém, uceleném souboru maleb a grafik z období posledních tří let zkoumá Magni především tvar kruhu a zabývá se jeho možnostmi. Autor s kruhem přímo rozmlouvá a vybízí jej k odpovědi: „Speak to me!“ Přijďte se podívat, jak se mu to podařilo.
Milan Magni (*1960) žije a tvoří nedaleko Tišnova ve Svatoslavi. Byl členem výtvarné skupiny Měkkohlaví a intermediálního uskupení Florián. Vedl ateliér nefigurativní malby na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Své práce vystavuje doma i v zahraničí, jeho tvorba je zastoupena ve veřejných i soukromých sbírkách v České republice, Itálii, Francii, Polsku a na Slovensku.
K výstavě byl vydán katalog Opus Magni se skvělým grafickým designem Pavla Coufalíka. V kavárně Coffein u kina najdete pokračování výstavy cyklem obrazů Milana Magni Veselý okraj absolutna.
 
 
Obrazy v galerii doprovází zvuková instalace Talking to Yourself (2021) tvůrce Tomáše Vtípila
Tomáš Vtípil bývá nejčastěji označován jako výrobce hluku, skladatel filmové a scénické hudby, performer; často spolupracuje s nejrůznějšími hudebními uskupeními napříč hudebními žánry (DG 307, Urband). Ale jakkoli může tenhle výčet znít rozmanitě, v pojetí Tomáše Vtípila všechno představuje objevování vnitřní jednoty. V současnosti pracuje na hudbě k filmu Miroslava Bambuška Lidi krve.