MIMODĚK - fotografie Josefa Ptáčka

St 01.04.2015 - Ne 12.04.2015
10:00 - 17:00
výstava
Galerie Jamborův dům
30,- Kč / 15,- Kč
plné / snížené

Od 7. března dostanou v galerii prostor okouzlující snímky známého brněnského (ale tak trochu i tišnovského) fotografa Josefa Ptáčka.
Jak říká sám autor, vystavené fotografie vznikly "mimoděk" během přípravy výstavy Vcházení do obrazů, tedy během putování Vysočinou s doc. Janem Lacinou a hledáním míst, kde vznikly náměty pro obrazy Josefa Jambora, Oldřicha Blažíčka ad.
"Rád bych vám, vážení návštěvníci, nyní představil nejenom snímky, které vznikly jen jakoby mimoděk  při spanilých jízdách Vysočinou, ale i ty, které vznikly mimo tento projekt, protože  Vysočina v sobě skrývá za svou nenápadností nádherné kouzlo  klidu, míru, pohody, které se v současné době  jinde hledá jen těžko  a proto se jejím fotografováním zabývám už  řadu let. Kdybych chtěl být  hodně neskromný, nazval bych to jako hymnus na  nenápadné krásy Vysočiny, které  dosud (!) jsou a doufejme, že takovými ještě dlouho zůstanou. Tedy tahle výstava by měla být holdem krajině i všem, kdo ji chápou a aktivně se  snaží o její zachování." Josef Ptáček
http://www.mekstisnov.cz/galerie