DEN NA ZEMI

Pá 22.04.2022
17:00 - 20:00
-
Galerie Josefa Jambora
-
-
OSLAVA DNE ZEMĚ

Den Země je celosvětovým svátkem, který vznikl před více než padesáti lety na podporu ochrany životního prostředí a mírových hnutí v USA. Od té doby se rozrostl do mezinárodních akcí zaměřených na environmentální vzdělávání. Galerie se letos poprvé připojí k oslavám  Dne Země a připravila kulturní program s názvem Den na Zemi. V přístřešku pro uprchlíky Veroniky Richterové na zahradě galerie bude mimo jiné otevřena expozice Pocta PET lahvi na téma tvůrčí recyklace v České republice.
 
Program:
17:00 h – komentovaná prohlídka výstavy fotografií Jiné světy s Tomášem Chadimem. Křest jeho knihy Znásilněná krajina a zároveň katalogu k výstavě.
18:00 h – autorské čtení z básnické sbírky Nová divočina s Jonášem Zbořilem. Jonáš Zbořil je editorem kultury webu Seznam Zprávy. V roce 2013 vydal básnickou sbírku Podolí, za kterou byl nominován na Cenu Jiřího Ortena a Literu pro objev roku v rámci cen Magnesia Litera 2014. Knihu Nová divočina vydalo nakladatelství Host.
19:00 h – projekce dokumentárního filmu Čas lesů, v rámci ozvěn projekce festivalu Jeden svět. Francouzský dokument z roku 2018 mapuje plochy francouzských lesů, jejichž ploch přibývá, diverzita však klesá. Jaké jsou cesty k životaschopnému lesu?
17:00 - 19:00 h – úniková hra a kvízy pro děti na téma záchrany planety Země. Hry budou k dispozici v domku Veroniky Richterové na zahradě galerie a v přilehlé Farské zahradě.